28 C
Kherson
Понеділок, 25 Вересня, 2023

Останні новини

Зуби на поличку, або кому доступна стоматдопомога?

 Білозерка.info  Білозерка.info

Стоматологічні послуги належать до одного з найбільш масових видів медичної допомоги. Вважається, що у структурі загальної захворюваності населення хвороби порожнини рота і зубів посідають третє місце. 90 відсотків населення хворіє карієсом, 40 відсотків – пародонтозом. При цьому практично у всіх випадках хворі обслуговуються в амбулаторно-поліклінічних установах. 

Мешканці райцентру традиційно йдуть у стоматполіклініку на Кооперативній (Михайлевського). Усі давно звикли, що лікування зубів і протезування не безкоштовні, і мовчки платять гроші за візит до лікаря. Колись у квитанціях підставою за приймання коштів вказувалася оплата за послуги, потім – благодійний внесок. За кілька останніх років ціни значно зросли. Кажуть, що поліклініку здали в оренду і тепер вона приватна. А приватним лікарям не потрібна благодійна допомога, вони чекають на гідну оплату своєї праці. Наприклад, видалення зуба коштує понад 100 грн., видалення нерва – від 200 грн., зняття зубних відкладень – від 100 грн. Як же зекономити на лікуванні зубів? Порада одна: йти до лікаря за перших ознак хвороби, не чекаючи, коли зубний біль забере ваш спокій. При завчасному зверненні можна сподіватися, що лікування коштуватиме дешевше.

Хто знає про стоматкабінет у районній лікарні, лікує зуби там.  Ціни на порядок нижчі, але черга велика і записуватися треба заздалегідь, бо працює один лікар. Ще один стоматолог безкоштовно лікує зуби школярам.

Є пацієнти, які надають перевагу приватним клінікам у Херсоні. Мовляв, ціни там високі, але і якість відповідна. 

А як у селах? Після реформування медичної галузі стоматологічна допомога перейшла до вторинної ланки.  Наприклад, у Станіславській лікарській амбулаторії діє кабінет стоматологічного відділення ЦРЛ. Два лікаря, які працюють на 1,5 ставки, обслуговують 10 тисяч населення у Станіславі, Олександрівці, Широкій Балці і Софіївці. Згідно з графіком проводиться санація порожнини рота дітей у школах і дитячих садках. Один раз на рік протягом місяця у Станіславі працює стоматолог-протезист.

Скільки ж коштує лікування зубів у селі? Діти, вагітні, стаціонарні хворі, ветерани війни, АТО, малозабезпечені лікуються безкоштовно.  Не візьмуть грошей і з тих, хто прийшов з гострим болем. Від решти чекають благодійних внесків на придбання витратних матеріалів. Сельчани запевняють, що в амбулаторіях ціни найнижчі. Наприклад, видалення зуба з імпортним анестетиком коштує 50 грн., звичайна пломба – 40, 50 грн., лікування ускладненого карієсу коштуватиме трохи більше 100 грн. І хоч стоматологічні установки часто вже «у віці», пережили не одну реконструкцію, якість лікування не гірша, ніж у Білозерці. 

Знайома білозерчанка працює у Станіславі і вже давно лікує там зуби. Бо й ціна прийнятна, і якість відмінна. 

Ходять чутки, що стоматологічну допомогу у недалекому майбутньому хочуть вилучити із медичних послуг. Лікування зубів прирівняється до потрібних, але зовсім не обов’язкових перукарських послуг чи нарощування нігтів. Можливо, для містян прийнятний і такий сценарій, бо прибутки у них вищі. А що робити мешканцям сіл? Бігти до лікаря, коли вже нема сил терпіти, і погоджуватися на видалення зуба? Поки що якраз вони мають більш-менш доступну стоматологічну допомогу. На відміну від білозерців…

Лист з редакційної пошти bilozerka.info@gmail.com

останні новини

spot_imgspot_img

Інші новини

Вітаємо, ви дочитали до кінця матеріал «Білозерка.Інфо» – незалежного та впливового інтернет-видання. Якщо вам сподобався цей текст, пропонуємо підтримати нас щомісячним внеском від 25 гривень. За ціною лише однієї чашечки кави, ви підтримаєте роботу усієї редакції і допоможете зробити наші громади ще більше відкритими, читачів – більш обізнаними, а діяльність влади – прозорішою.

З повагою, Редакція bilozerka.info