Зруйноване житло обстежуватимуть дистанційно

0
301

Пілотний проект, який дає змогу підтвердити руйнування житла на ТОТ та на території, де відбуваються бойові дії, за допомогою аерозйомки (дистанційного зондування Землі) планують розширити.

Як повідомляє Мінреінтеграції у Telegram, про це йшлося під час чергової наради з питань житла для ВПО під головуванням Віцепрем’єр-міністра Ірини Верещук.

Аерозйомка дає можливість зафіксувати зруйноване житло на ТОТ і внести його у Державний реєстр нерухомості для майбутньої виплати компенсацій власникам. Зруйновані об’єкти після отримання аерознімків комісії, створені при виконавчих органах місцевого самоврядування або при обласних військових адміністраціях, вноситимуть до Реєстру.

Нагадаємо, що донедавна обстеження та реєстрація пошкодженого житла могла відбуватися лише на території, підконтрольній Уряду. Наразі документ про масштабування відповідного проєкту на етапі погодження центральними органами виконавчої влади. Коли від них будуть отримані висновки та зауваження, Мінвідновлення направить його на розгляд до Уряду.

«Дуже добре, що напрацьовано рішення, яке дозволить масштабувати цей експериментальний проєкт. Адже наразі головним є зафіксувати численні руйнування, яких ворог завдав нашим містам, і не дати йому змоги приховати ці злочини. Зібрана доказова база зможе бути використана у Міжнародному Реєстрі збитків для їх відшкодування», – зазначила Ірина Верещук.

За даними, які вже задокументовані у базі Української Гельсінської спілки з прав людини, у Херсонській області від початку війни внаслідок переважно ракетних ударів було зруйновано/пошкоджено щонайменше 8029  цивільних будівель.

Фото з відкритих джерел

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь