3.9 C
Kherson
П’ятниця, 23 Лютого, 2024

Останні новини

Зібралися в дорогу – подбайте про необхідні речі

Дуже складно наважитися на виїзд з окупованої території. Проте якщо ви все ж таки зібралися в дорогу, необхідно подбати про речі, які варто взяти із собою в першу чергу.

Одяг та взуття

Вирушаючи в дорогу, пам’ятайте, що перш за все потрібно не забути документи. З досвіду тих, хто виїхав з окупованої території декілька місяців тому можна зробити висновок – нереально взяти все, що буде вам потрібно. Тож готуйтеся до браку одягу та взуття, адже ніхто не знає, який період часу вам доведеться бути далеко від дому. Проте це не глобальна проблема, одяг можна знайти потім у секонд-хенді або у волонтерських центрах. У дорогу з собою перш за все треба взяти практичні речі, зокрема, спортивного плану. Якщо у багажнику вистачає місця, прихопіть особливо дорогий вашому серцю одяг. Також не забудьте про засоби особистої гігієни і косметику. Хоча все це звісно можна буде придбати на підконтрольній Україні території.

Продукти і вода

Запасіться достатньою кількістю води, розраховуйте мінімум три літри на день на людину. Ніхто не знає, скільки вам доведеться вибиратися з окупації. Дорога може зайняти не одну добу, тож  варто брати із собою їжу тривалого зберігання (тушковане м’ясо, сніданок туриста, паштет), хліб у поліетилені, огірки, яблука, пісочне печиво). Не зайвим буде прихопити із собою сумку-холодильник, адже літо є літо.

Аптечка

Список основних препаратів, які варто взяти з собою в дорогу:

  • Жарознижуючі препарати
  • Протизапальні/заспокійливі
  • Протиінфекційні засоби
  • Шлунково-кишкові засоби
  • Протиалергічні (антигістамінні) засоби
  • Знеболювальні засоби
  • Знезаражувальні засоби (перев’язувальні матеріали, антисептик)
  • Засоби для захисту шкіри
  • Засоби проти нудоти

Техніка

Ми не можемо взяти із собою все, що створювало нам комфорт –  пральну машину, телевізор, кондиціонер, парогенератор, кухонний комбайн. Все, що можна вмістити у декілька валіз – дрібна техніка – телефон, ноутбук, планшет, електробритву, фен, фотоапарат, зарядні пристрої, зовнішній жорсткий диск, флешку, невеликі колонки.

Якщо забули якісь важливі речі вдома, не засмучуйтесь, адже головне – людське життя. Бережіть себе, Україна обов’язково переможе!

останні новини

spot_imgspot_img

Інші новини

Вітаємо, ви дочитали до кінця матеріал «Білозерка.Інфо» – незалежного та впливового інтернет-видання. Якщо вам сподобався цей текст, пропонуємо підтримати нас щомісячним внеском від 25 гривень. За ціною лише однієї чашечки кави, ви підтримаєте роботу усієї редакції і допоможете зробити наші громади ще більше відкритими, читачів – більш обізнаними, а діяльність влади – прозорішою.

З повагою, Редакція bilozerka.info