Троє жителів Херсонщини віддали шахраям 132 тисячі гривень
Мешканці області, потрапивши на гачок злодіїв, втратили зі своїх рахунків 132 тисячі гривень.
Про це повідомляє поліція Херсноської області.
44-річній жительці Херосна зателефонував “менеджер банку” та повідомив про те, що її картку треба захистити від стороннього втручання. Потерпіла мала для “безпеки” назвати свої паспортні дані та переказати гроші на спеціально створений банком “новий рахунок”. Жінка все добросовісно виконала і втратила 104 тисяч гривень.
Мешканка Берислава через інтернет вирішила купити дрова. Знайшла оголошення із гарною пропозицією. “Продавець” запропонував перерахувати йому відразу всю суму за товар. Заявниця довірилася і перерахувала шахраю “за дрова” 18 тисяч гривень. Після цього недобросовісний інтернет-продавець перестав відповідати на повідомлення.
Ще одному мешканцю обласного центру прийшло повідомлення, що він нібито може отримати грошову допомогу від держави. Заявник перейшов за посиланням і надав дані банківської картки, як і було вказано в інструкції. Після “реєстрації та підтвердження” з рахунку потерпілого пропало 10 тисяч гривень.
Нацполіція вкотре нагадує, що ніколи не варто переходити за сумнівними посиланнями, які обіцяють за кілька хвилин оформити грошову допомогу. Не можна ні в якому разі вводити дані своїх банківських карток, а також паспортні дані. Адже у такий спосіб шахраї отримують доступ до банківського рахунку та кредитного ліміту жертви. Про всі виплати від благодійників, чи від держави варто дізнаватися лише з офіційних джерел. Завжди самим варто телефонувати до організацій, які пропонують допомогу, і лише так дізнаватися умови її отримання. За товар в інтернеті ніколи не треба платити наперед. Завжди варто обирати післяплату.
Якщо так сталося, що потрапили на гачок шахраїв, то варто звернутися до найближчого відділу поліції або зателефонувати на лінію “102”.
- П’ятеро мешканців області за останні дні серпня через злочинні дії інтернет-злочинців втратили всі свої заощадження. Постраждалим області у месенджери прийшли повідомлення нібито від знайомих, які просили негайно позичити кошти.
- Кібершахраї вкрали 2 тисячі гривень у жительки Чорнобаївки. Жінка довірилась повідомленню від своєї “колеги” та позичила їй кошти, переказавши їх на картку.
- Житель Чорнобаївки та ще двоє місцевих із Бериславської громади стали жертвами онлайн-злочинців. Вони втратили зі своїх банківських рахунків усі заощадження, а це приблизно 283 тисячі гривень.