Чт, 24 Кві 25
18.9°C

Жителі Херсонщини можуть долучитись до збору свідчень про війну: як це зробити

Тетяна Мороз 14 Березня, 2025

Онлайн-платформа Svidok.org разом із Bilozerka.info закликають мешканців Херсонської області долучитись до збору свідчень про війну. На основі дописів буде створений цифровий музей, де буде зображений кожен день повномасштабного вторгнення.  

На надійній та безпечній платформі, Svidok.org українці можуть анонімно описувати свій досвід життя під час російсько-української війни. Це можуть бути нотатки про те, як людина пережила обстріли, стала свідком руйнування інфраструктури, отримала поранення, пережила окупацію, або ж про вимушену евакуацію, волонтерство, чи просто роздуми і творчість, натхненні війною. До свідчень можна додавати фото та відео. 

Чому важливо залишати фіксувати свої свідчення та залишати на Svidok.org;

  • Розголос. Щодня сотні іноземців, у тому числі журналісти, заходять на платформу, аби почитати персональні історії українців. Через реальні історії людей можна привернути увагу світової спільноти до теми війни Росії в Україні. 
  • Притягнення РФ до відповідальності. Свідчення воєнних злочинів передаються до правоохоронців Офісу Генпрокурора та Міжнародного кримінального суду і стають доказовою базою.
  • Посилення допомоги Україні. Команда Svidok.org організовує і проводить міжнародні виставки в Європі та США. Таким чином світ не забуває, що в Україні щодня лунають сирени і йде війна.
  • Збереження спогадів. Буде створений цифровий архів війни, де будуть збережені історії очевидців.
  • Підтримка ментального здоров’я. Опис пережитого є самотерапією, що допомагає впоратись зі стресом. 
  • Безпека.  Svidok.org – онлайн-платформа, яку створили українські ІТ-фахівці за підтримки фундації AI for Good. Розробники встановили кілька рівнів кіберзахисту та постійне резервне копіювання даних. Тому всі свідчення надійно захищені, зашифровані та є анонімними для інших користувачів. 

Щоб зберегти свій спогад, треба зареєструватись на svidok.org або ж скористатись телеграм-ботом – @SvidokNoteBot чи безплатною телефонною лінією за номером 0 800 507 480.


Загалом на даний час на платформі Svidok.org уже збережено вже понад 2500 нотаток. Важливо, якщо людина перебуває на окупованих територіях, вона може поставити спеціальну примітку. Тоді допис опублікують, коли автор буде в безпеці. 

Тетяна Мороз

Статті автора