Жителі Херсонщини можуть безкоштовно отримати психологічну допомогу

0
214

Українці, які опинились у складних життєвих ситуаціях,  можуть отримати безкоштовні психологічні консультації.
Про це повідомило Міністерство реінтеграції.
Поради щодо підтримки ментального здоров’я можна отримати у сімейного лікаря, терапевта або педіатра. Ці спеціалісти за необхідності видають направлення до інших фахівців. Також більш ніж 860 закладів первинної медичної допомоги (ПМД) надають послуги за пакетом Програми медичних гарантій “Супровід і лікування дорослих та дітей із психічними розладами на первинному рівні медичної допомоги”.
Всі, кому необхідна консультація психолога, можуть звернутись до нього у медичному закладі, що заключив договір із НСЗУ за пакетом “Профілактика, діагностика, спостереження та лікування в амбулаторних умовах”. Для того, щоб відвідати психолога, брати направлення не потрібно.
Допомогу надають і на лініях психологічної підтримки. Їх працівники можуть не тільки вислухати вас, але й порадити, як вирішити певну ситуацію.
В Україні працюють лінія Національної психологічної асоціації: 0 800 100 102 (щодня з 10:00 до 20:00); лінія емоційної підтримки Міжнародної організації з міграції: 0 800 211 444 (з 10:00 до 20:00); лінія Міжнародної гуманітарної організації “Людина в біді”: 0 800 210 160; лінія ГО “Ла Страда-Україна”: 0 800 500 335 (з мобільного або стаціонарного) та 116 123 (з мобільного).

  • У 2024 році українці продовжуватимуть отримувати пенсії та субсидії. У державному бюджеті наявні кошти на індексацію пенсій. Громадянам і далі виплачуватимуть житлово-комунальні субсидії, навіть якщо вартість енергоносіїв для домогосподарств зросте.
  • ВПО з Херсонщини можуть отримати безоплатний прихисток на Миколаївщині на 21 день. Його надає громадська організація “Центр соціального партнерства “Перспектива”. Також переселенцям оформлюють фінансову допомогу від організації.
  • Усі ВПО отримуватимуть виплати до 1 березня. Після цієї дати виплати автоматично продовжать для пенсіонерів, чия пенсія менша за 9 444 грн, осіб з інвалідністю 1 та 2 груп та дітей з інвалідністю. Кошти надаватимуть ВПО, які мають роботу, але дохід не перевищує 9 444 грн на кожного працюючого члена родини.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь