Довічне ув’язнення: житель Херсонщини коригував російський вогонь
Мешканця Херсонщини, який підтримував “русскій мір”, судили за державну зраду. Чоловік передавав ворогу дані про ЗСУ та коригував російські удари. Він отримав довічне позбавлення волі.
Про це повідомила Херсонська обласна прокуратура.
У 2023 році 32-річний зрадник підтримував зв’язок із своїм “куратором” через Telegram. Колаборант надсилав координати місць дислокації українських військових, їхньої техніки, блокпостів на території Херсонської громади. Завдяки його допомозі армія РФ могла здійснювати та коригувати артилерійські та ракетні обстріли.

Чоловік свою провину не визнав: заявив, що втратив сім-картку, та сам із “посередником” не переписувався. Проте своє знайомство із ним підтвердив. Тим не менш, фігурант отримував від нього завдання та здійснював спроби виїхати на ТОТ.
Також чоловік долучився до пропагандистського заходу – був ведучим та звукорежисером.
Зрадника звинуватили у ч. 2 ст. 111 КК України – держзрада. Йому призначили довічне ув’язнення з конфіскацією майна.
- “Очільника відділу” окупаційної адміністрації Білозерської ТГ судитимуть за колабораціонізм. Зрадник почав співпрацювати із ворогом у вересні 2022 року. Він здійснював підбір кадрів, організував масові спортивні та молодіжні заходи.
- Організатора псевдореферендуму у Музиківській громаді засудили до 8,5 років ув’язнення. Чоловік обходив оселі у селах Східне та Загорянівка. Також при обшуку вдома у нього виявили канабіс та пристрої для вживання.
- Підозру у колабораціонізмі отримала гауляйтерка Токарівки. Жінка захопила приміщення старостату за допомогою окупантів. Їй загрожує від 5 до 10 років тюрми.