24.3 C
Kherson
Неділя, 16 Червня, 2024

Останні новини

Жінки Білозерської ОТГ визначили топ-8 проблем у своїх громадах

12 травня у Білозерці пройшла перша онлайн – зустріч жінок з Євгеном Гладким, громадським діячем та фасилітатором програми «Активні громадяни», під час якої вони разом визначали проблеми та болючі питання своїх громад. Учасницями були жінки з БІлозерки, Томиної Балки та Надеждівки.

«Ми хочемо розказати про те, що нам болить у нашій громаді, – говорить одна із учасниць зустрічі. – Нам би дуже хотілося, щоб наша влада прислухалася до нас, враховувала нашу думку та пропозиції. Адже ми всі є однією великою сім’єю і хочемо жити у комфортних, безпечних, сучасних умовах. І тільки разом ми можемо рухатись далі, робити зміни та розвивати свою громаду».

Як виявилося, жінок турбує чимало питань у своїх громадах. Всього під час зустрічі було визначено 25 проблем,  8 з яких стали топовими (вони виділені чорним кольором):

 1. Відсутнє дозвілля для жінок похилого віку в с.Томина Балка.
 2. Необлаштована зона відпочинку на березі Білого озера (немає сміттєвих баків).
 3. Відсутність належних умов для торгівлі (стихійні ринки), реконструкція старого ринку в Білозерці – аварійна ситуація.
 4. Незахищеність родин та дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах, відсутність уваги влади та громади до цих сімей
 5. Безробіття (особливо серед жінок).
 6. Відсутність місць для занять спортом на вулиці (стадіон)
 7. Аварійний бігборд в центрі біля пошти в Білозерці, виглядає неестетично та аварійно.
 8. Неякісне звітування поліції про пророблену роботу з порушниками (штрафи, громадські роботи).
 9. Необлаштована та засмічена зона відпочинку на джерелах в Білозерці.
 10. Відсутність координації в громаді між владою,  благодійниками (фермери, бізнесмени) та тими, хто потребує допомоги – побудувати треба МІСТ.
 11. Дитячі майданчики в садочках потребують ремонту.
 12. Пасивність, байдужість громади, мало активних громадян.
 13. Недостатньо озеленені місця для відпочинку – неорганізований полив насаджених дерев.
 14. Відсутність організованого оздоровлення для людей похилого віку.
 15. Соціальне сирітство.
 16. Вандалізм в громадських місцях.
 17. Відсутність культурного дозвілля в Надеждівці (закритий будинок культури).
 18. Немає умов для сортування сміття.
 19. Дозвілля для мам в Надеждівці.
 20. Ставок в Надеждівці закритий для громади, а мав би бути місцем для відпочинку.
 21. Прибирання території біля МАФ-ів, чи є порядок-план, згідно якого їх будують.
 22. Екологічна проблема – спалювання сміття та сухого листя.
 23. Покинуті будинки (безхазяйне майно) – треба на баланс громади.
 24. Наркоманія, алкоголізм в громаді.
 25. Відсутність комунікації між владою та громадою.

Учасниці онлайн-заходу отримали домашнє завдання- опитати по 5 подруг, знайомих, сусідок різного віку щодо визначення проблем у громаді.

Також, 13 травня  стартувало онлайн-опитування жінок Білозерської ОТГ, результати якого будуть оброблені разом із результатами опитування учасниць і будуть представлені на наступній онлайн – зустрічі, яка  відбудеться 19 травня о 18.30, під час якої жінки спробують напрацювати шляхи вирішення даних проблем. Якщо ви хочете приєднатися до другої онлайн-зустрічі, то реєстрація можлива тут.

Заключна, третя онлайн-зустріч відбудеться в кінці травня, під час якої жінки обговорюватимуть проблеми у своїх громадах та можливі шляхи їх вирішення з місцевою владою, головою Білозерської ОТГ.

«Зустріч із владою є дуже важливою,- говорить Катерина Оксенюк, керівниця проекту. – Можливо деякі проблеми вже вирішуються на сьогоднішній день, можливо інші заплановані на наступний рік, а можливо про деякі проблеми влада навіть не здогадується. Тому, онлайн-зустріч жінок із головою Білозерської ОТГ  стане таким собі діалоговим мостом для налагодження комунікації та спільного пошуку шляхів вирішення проблем».

Перша онлайн – зустріч пройшла в рамках проекту «Створення можливостей для соціальної згуртованості», що реалізується ГО «Білозерський центр регіонального розвитку» за фінансування European Union in Ukraine через International Alert у партнерстві з Thomson Media.

останні новини

spot_imgspot_img

Інші новини

Вітаємо, ви дочитали до кінця матеріал «Білозерка.Інфо» – незалежного та впливового інтернет-видання. Якщо вам сподобався цей текст, пропонуємо підтримати нас щомісячним внеском від 25 гривень. За ціною лише однієї чашечки кави, ви підтримаєте роботу усієї редакції і допоможете зробити наші громади ще більше відкритими, читачів – більш обізнаними, а діяльність влади – прозорішою.

З повагою, Редакція bilozerka.info