17.5 C
Kherson
Субота, 16 Вересня, 2023

Останні новини

Зеленський пропонує розширити повноваження начальникам Музиківської та Білозерської військових адміністрацій

Президент України запропонував розширити повноваження шести начальників військових адміністрацій на Херсонщині. Мова йде про очільників Присиваської, Тавричанської, Музиківської сільрад, міських голів Нової Каховки, Олешків, а також начальника Білозерської СВА. Відповідний проєкт постанови №8414 з’явився на сайті Верховної Ради.

«Сьогодні ми не маємо достатніх повноважень, щоб організувати максимального ефективну роботу селищної ради та всіх комунальних служб, які нам наразі не підпорядковані. Військова адміністрація навіть не уповноважена  створювати комісії та робочі групи щодо фіксації руйнувань інфраструктури населених пунктів громади. Окрім того, сьогодні дуже важливо впорядкувати штат селищної ради у відповідності до потреб сьогодення» , – розповідає начальник Білозерської селищної військової адміністрації Ігор Острівний.

Президент України пропонує, щоб у період дії воєнного стану та 30 днів після його припинення чи скасування начальники військових адміністрацій могли затверджувати тимчасову структуру виконавчих органів сільських, селищних та міських рад.

Також начальникам відповідних військових адміністрацій населених пунктів підпорядковуватимуться апарати сільських, селищних та міських рад та їхніх виконавчих комітетів, комунальні підприємства, установи та організації територіальних громад.

Окрім того, у документі зазначається, що прийняття постанови не вплине на дохідну або видаткову частину бюджетів, та реалізовуватиметься в межах затверджених бюджетних асигнувань.

14 грудня минулого року Верховна Рада розширила повноваження начальників військових адміністрацій п’яти громад у Херсонській області. Очільникам адміністрацій передали повноваження органів місцевого самоврядування та підпорядкували їх апарати, комунальні підприємства, установи та організації. Це стосувалося Хрестівської, Каховської, Долматівської, Чулаківської та Голопристанської громад. Відповідне рішення підтримали 338 нардепів.

 

останні новини

spot_imgspot_img

Інші новини

Вітаємо, ви дочитали до кінця матеріал «Білозерка.Інфо» – незалежного та впливового інтернет-видання. Якщо вам сподобався цей текст, пропонуємо підтримати нас щомісячним внеском від 25 гривень. За ціною лише однієї чашечки кави, ви підтримаєте роботу усієї редакції і допоможете зробити наші громади ще більше відкритими, читачів – більш обізнаними, а діяльність влади – прозорішою.

З повагою, Редакція bilozerka.info