15.7 C
Kherson
Середа, 4 Жовтня, 2023

Останні новини

Заходи щодо врегулювання збереження й утилізації відходів у Херсонській області

 Білозерка.info

В обласній державній адміністрації провели перше засідання робочої групи з питань реалізації в області Національної стратегії управління відходами в Україні.

Дана Стратегія схвалена розпорядженням Кабінету Міністрів України від 8 листопада 2017 року, а підготовка пропозицій до Національного плану управління відходами від голів районних державних адміністрацій, районних рад і голів об’єднаних територіальних громад є обов’язковою відповідно до Закону України «Про відходи».

Метою Стратегії є створення умов для підвищення стандартів життя населення шляхом впровадження системного підходу до поводження з відходами на державному та регіональному рівні, зменшення обсягів утворення відходів і збільшення обсягу їх переробки та повторного використання.

Директор Департаменту екології та природних ресурсів ОДА Юрій Попутько звернув увагу присутніх на засіданні:

«Потрібно зібрати якомога більше ґрунтовних та ефективних пропозицій від районів Херсонщини, адже Національна стратегія управління відходами прописана до 2030 року і саме запропоновані нами заходи ляжуть в її основу».

«В області налічується 356 місць розташування твердих побутових відходів і більшість з них не має відповідних документів – таких, як наприклад паспорт полігону. Законодавство постійно удосконалюється і змінює вимоги, тож навіть за наявності станцій, куди звозять побутові відходи, їх робота може бути призупинена Державною екологічною інспекцією за умови відсутності паспорту», – наголосив Микола Мартиненко.

Керівництво облдержадміністрації закликало очільників на місцях з тим, аби вони зробили аналіз ситуації щодо збереження й утилізації відходів на власних територіях до кінця поточного року з подальшим наданням пропозицій до проекту Національного плану управління відходами Міністерству екології та природних ресурсів України. В складі робочої групи працював голова Білозерської РДА Віктор Романов.

Джерело: Херсонська ОДА

останні новини

spot_imgspot_img

Інші новини

Вітаємо, ви дочитали до кінця матеріал «Білозерка.Інфо» – незалежного та впливового інтернет-видання. Якщо вам сподобався цей текст, пропонуємо підтримати нас щомісячним внеском від 25 гривень. За ціною лише однієї чашечки кави, ви підтримаєте роботу усієї редакції і допоможете зробити наші громади ще більше відкритими, читачів – більш обізнаними, а діяльність влади – прозорішою.

З повагою, Редакція bilozerka.info