
Заступник окупаційного голови Чорнобаївки отримав 10 років ув’язнення
На Херсонщині заочно судили 59-річного окупаційного “замочільника адміністрації” Чорнобаївки Олега Оруся за колабораційну діяльність. Чоловік отримав 10 років ув’язнення з конфіскацією майна.
Про це повідомив Центр журналістських розслідувань.
Орусь є уродженцем Ялти, що у Криму, проживав у Чорнобаївці. До початку повномасштабного вторгнення Росії чоловік був підприємцем, перевозив зерно. Після окупації села він пішов на співпрацю з ворогом та став “поліцейським”. А вже у травні 2022 року окупанти призначили його заступником голови “адміністрації” села.
У захопленому КП “Чорнобаївський господар” чоловік займався підбором кадрів, платив зарплатню комунальникам. Згодом він розграбував підприємство, передавши техніку російським військовим.
Під час окупації зрадник керував ремонтом доріг, відповідав за водопостачання та благоустрій. Одному зі свідків він пропонував збирати ринковий збір. Також завдяки Орусю ворог отримав інформацію про колишніх учасників АТО, військових, поліцейських і працівників СБУ.
Свідок розповіла, що мала нагоду поспілкуватись з Орусем 9 травня 2022 року. У цей час жінка займалася похованням свого брата. Зрадник пропонував їй працювати в “адміністрації” Чорнобаївки, представлявся “председателем сельсовета”. Однак від “пропозиції” свідок відмовилась.
Також колаборант доєднався до проведення псевдореферендуму, агітував місцевих правильно “проголосувати”.
За ч. 5 ст. 111-1 КК України (колабораціонізм) фігурант отримав 10 років ув’язнення. Окрім цього, йому заборонено обіймати посади в органах влади, державних, комунальних підприємствах, установах та організаціях протягом 15 років. Також у нього конфіскують оселю з прибудинковими спорудами.
У розшук Оруся оголосили у травні 2023 року. Наразі фігурант перебуває у Нижніх Сірогозах на окупованому Лівобережжі.
- 20 березня 2022 року військові РФ поряд із Чорнобаївкою розстріляли автівку. Злочин стався на Миколаївському шосе. Загинули 60-річний чоловік та 5-річний хлопчик.
- 38-річну жительку Широкої Балки судили за проведення псевдореферендуму. У вересні 2022 року жінка обходила оселі місцевих мешканців та видавала незаконні бюлетені. Вона отримала 5 років позбавлення волі.
- Інтернет-шахраї запропонували роботу жительці Чорнобаївці та обдурили її. Жінка зробила “грошові внески” для компанії – 24 тисячі гривень. Після цього злодії видалили переписку та обірвали контакт з фігуранткою