10.2 C
Kherson
Вівторок, 3 Жовтня, 2023

Останні новини

«Заручники» окупаційного режиму

Пенсійні виплати для багатьох мешканців тимчасово окупованої Херсонщини – єдине джерело прибутку. Проте окупанти позбавили відповідну категорію населення можливості отримати ці кошти. Виплати в готівці обіцяють відновити після звільнення області. До цього часу пенсії мешканцям тимчасово окупованих територій продовжуватимуть нараховувати.

Оскільки з 1 липня Укрпошта припинила свою роботу в області, люди опинилися у безвихідній ситуації. Сьогодні частина пенсіонерів вимушена йти до місцевих «адміністрацій», аби отримати матеріальну допомогу від окупаційної влади. Для цього люди надають паспортні дані, повідомляють адресу проживання, інформацію про склад сім’ї. Після проходження процедури реєстрації на руки видають по 10 тисяч рублів.

Заблокувавши українську банківську систему та унеможлививши роботу Укрпошти, окупанти змушують пенсіонерів переходити на виплати в рублях і отримувати російські паспорти. Щоб оформити російську пенсію, треба змінити українське пенсійне посвідчення на російське. При цьому окупанти обіцяють пенсіонерам відразу видати російський паспорт. Представники російських окупаційних сил запевняють місцевих пенсіонерів, що розмір виплат буде переглянутий відповідно до їхнього стажу. Проте, на підставі яких документів, невідомо, адже більшість із них або знищена, або недоступна окупантам.

Чи передбачена відповідальність за отримання пенсій від окупантів? В українському законодавстві не прописано жодної норми щодо відповідальності за отримання російських пенсій жителями окупованих територій. Всі ми добре розуміємо, що в більшості випадків люди ідуть на це, аби вижити.

останні новини

spot_imgspot_img

Інші новини

Вітаємо, ви дочитали до кінця матеріал «Білозерка.Інфо» – незалежного та впливового інтернет-видання. Якщо вам сподобався цей текст, пропонуємо підтримати нас щомісячним внеском від 25 гривень. За ціною лише однієї чашечки кави, ви підтримаєте роботу усієї редакції і допоможете зробити наші громади ще більше відкритими, читачів – більш обізнаними, а діяльність влади – прозорішою.

З повагою, Редакція bilozerka.info