16.9 C
Kherson
Середа, 4 Жовтня, 2023

Останні новини

Законопроект № 7147, яким анулюють дипломи юристів

 Білозерка.info

У Раді зареєстрували законопроект, яким пропонується анулювати дипломи українських юристів.

Згідно законопроекту №7147 «Про юридичну освіту і спільного доступу до юридичної професії» авторства народних депутатів України Оксани Сироїд, Світлани Заліщук, Мустафи Найєма, Руслана Сидоровича, Олени Сотник і інших, пропонується встановити, що в Україні тільки 4 професії відносяться до юридичних («Правнича»): суддя, адвокат, прокурор і нотаріус,  – повідомляє Суд Инфо.

Після вступу в силу тільки люди, які займаються цими професіями, будуть вважатися такими, що мають юридичну освіту.

У окремих категорій юристів диплом буде дійсний 5 років, якщо вони не отримають один з вищевказаних статусів, а саме «вважаються такими, що мають вищу юридичну освіту протягом п’яти років з дня набрання чинності цим Законом», такі особи:

1) держслужбовці або службовці органів місцевого самоврядування на посадах керівників та заступників керівників юридичних служб органів державної влади та органів місцевого самоврядування із застосуванням стандартів професійної діяльності в області права;

2) держслужбовці Міністерства юстиції України та його територіальних підрозділів, із застосуванням стандартів професійної діяльності в області права;

3) працюють на посадах, пов’язаних з наданням безкоштовної юридичної допомоги в органах (установах), уповноважених законом на надання такої допомоги;

4) помічники суддів, помічники адвокатів, помічники прокурорів, помічники нотаріусів;

5) ті, хто займаються науково-викладацькою роботою в юридичній школі.

При цьому, якщо у вас вже є диплом юриста і ви працюєте юристом, юрисконсультом або займаєтеся іншою юридичною діяльністю і хочете отримати одну із зазначених «правничих» професій, вам, судячи з тексту законопроекту, внесеного до Верховної Ради, необхідно буде здати Єдиний державний кваліфікаційний іспит за фахом «право» і отримати доступ до здійснення професійної діяльності в області права. А потім – пройти процедури відбору, встановлені законами, які регулюють діяльність юридичних професій.

Слід зазначити, що право на складання кваліфікаційного іспиту мають особи, які закінчили навчання в юридичній школі, успішно засвоїли відповідну освітню програму, обсяг якої становить не менше 300 кредитів ЄКТС, підготували і захистили магістерську роботу. Особа, яка не склала кваліфікаційний іспит, має право здати його повторно, але не більше 2-х разів.

Чи будуть вважатися особами, «які мають вищу юридичну освіту» юрисконсульти, юристи та інші люди, які отримали диплом до вступу в силу запропонованого законопроекту, з тексту документа не ясно.

останні новини

spot_imgspot_img

Інші новини

Вітаємо, ви дочитали до кінця матеріал «Білозерка.Інфо» – незалежного та впливового інтернет-видання. Якщо вам сподобався цей текст, пропонуємо підтримати нас щомісячним внеском від 25 гривень. За ціною лише однієї чашечки кави, ви підтримаєте роботу усієї редакції і допоможете зробити наші громади ще більше відкритими, читачів – більш обізнаними, а діяльність влади – прозорішою.

З повагою, Редакція bilozerka.info