38.1 C
Kherson
П’ятниця, 12 Липня, 2024

Останні новини

Закон і порядок в Станіславській ОТГ охоронятиме нове формування

Уже наприкінці вересня в Станіславській ОТГ почне працювати нове правоохоронне громадське формування

Станіславська громада – одна з тих, що бурхливо розвиваються завдяки децентралізації. Вони вчаться, залучають гранти для розвитку, працюють над покращанням добробуту. Але і тут чимало проблем: підпали, розкрадання металу, підліткова злочинність, побутове сміття, недбале використання природних ресурсів гостями та місцевими тощо. Спроби навести порядок не завжди з розумінням і підтримкою сприймаються односельцями. Тому активна частина місцевих жителів вирішила не стояти осторонь, а взятися до роботи з охорони правопорядку. Скоро допомагати захищати права, свободи і цінності вийде нове громадське формування «Громадська безпека».

З його керівником Федором Волошиним ми поспілкувалися днями.

 

Як з’явилася думка створити таке громадське формування?
– Я проходив службу в підрозділі особливого призначення «батальйон Херсон», поліція. Після звільнення був запрошений до громади працювати інспектором праці, оподаткування і благоустрою. І коли за певний час увійшов у курс справ, коли зрозумів, яка ситуація склалася в Станіславській громаді, які проблеми, то дійшов висновку: спасіння потопаючих – справа рук самих потопаючих. Ось так і з’явилася думка про формування.

– Які завдання перед собою ставите?
– Метою громадського формування є забезпечення порядку на території сільради (а це Станіслав, Широка Балка, Софіївка), захист підприємств, установ, організацій та громадян від правопорушень та правопорушників. Ще – допомога органам правопорядку, запобігання кримінальним і адміністративним правопорушенням, вчасне інформування про них, сприяння національній поліції у виявленні порушень закону, розшуку злочинців. Наступний напрям – захист інтересів держави, участь у забезпеченні дорожнього руху. І ще один – протидія дитячій бездоглядності, бо діти – наше майбутнє, а дитячий алкоголізм і наркоманія зараз є проблемою нашої невеликої молодої громади, яка тільки розвивається.

– Хто, як і на яких засадах (волонтери чи на зарплаті) приступить до роботи?
– Передбачено три оперативні групи по дві людини, плюс керівник. Всього семеро людей. Утворилося формування на добровільних засадах – нам просто не байдужа доля рідного населеного пункту. Але нам пообіцяли підтримку в Станіславський сільській раді, щоб якось мотивувати учасників формування. Сподіваємося і на підтримку небайдужих громадян, бо це – для спільного блага робиться.
Важливий момент: без правової підготовки та інструктажу люди не вийдуть на вулиці працювати. Скоро з нами попрацюють правоохоронці, вони нададуть нам правову підготовку. Без цього ми не маємо права  займатися правоохоронною діяльністю.

– Як вас можна буде відрізнити на вулиці від активістів чи людей з нездоровою активністю?
– У нас статутом і загальними зборами уже визначений вигляд майбутньої форми та шевронів. Будуть посвідчення усталеного законного зразка. В експлуатацію введений буде телефон, за яким можна буде зв’язатися з керівництвом громадського формування. Територіально ми будемо розташовуватися на поліцейській станції.

«Хотілося б, щоб усі зрозуміли: рано чи пізно будь яким злочинам буде покладений край», – такими словами завершує свою коротку розповідь Федір Волошин, керівник новоствореного формування. Сподіваємося, що порядку в Станіславській ОТГ стане більше.

Джерело: Ікс-кілометр, персональний  сайт  Оксани  Маляренко

останні новини

spot_imgspot_img

Інші новини

Вітаємо, ви дочитали до кінця матеріал «Білозерка.Інфо» – незалежного та впливового інтернет-видання. Якщо вам сподобався цей текст, пропонуємо підтримати нас щомісячним внеском від 25 гривень. За ціною лише однієї чашечки кави, ви підтримаєте роботу усієї редакції і допоможете зробити наші громади ще більше відкритими, читачів – більш обізнаними, а діяльність влади – прозорішою.

З повагою, Редакція bilozerka.info