З 5 по 11 лютого сапери, які працюють на правобережжі Херсонської області, обстежили понад 2000 га територій, з яких 855 га – землі сільськогосподарського призначення.
Про це повідомив керівник Херсонської ОВА Олександр Прокудін.
За словами очільника ОВА, протягом цього періоду виявлено та знищено понад 850 одиниць вибухонебезпечних предметів.
Станом на грудень 2023 року на деокупованій частині Херсонщини було обстежено та розміновано понад 153 тис. га земель.
У січні 2024 року Херсонщина потрапила до оновленого плану пріоритетного обстеження та розмінування земель сільськогосподарського призначення. Тепер можливо більш раціонально використовувати наявні для розмінування ресурси.
Станом на січень 2024 року п’ять громад Херсонського району Херсонської області, які знаходиться у 20-кілометровій зоні ведення активних бойових дій, не підлягають розмінуванню. Це Херсонська, Білозерська, Дар’ївська (частково), Станіславська, Чорнобаївська (частково).
Питаннями очищення землі від вибухонебезпечних предметів займається Координаційний центр з розмінування Херсонщини. У ньому працюють зведені загони, до складу яких входять спеціалісти з усієї України.
Влада Херсонщини закликає неухильно дотримуватись правил мінної безпеки. Маркування, що попереджають про потенційну небезпеку встановлюються саме для попередження про небезпеку. Спеціальна стрічка, знаки “Небезпечно міни!”, “Стоп міни!”, червоні прапорці в землі — все це попереджає про те, що території небезпечні. Не Ігноруйте їх!
Якщо натрапили на вибухонебезпечний чи підозрілий предмет – телефонуйте 101 або 102
- У Херсонській області триває відбудова. Станом на 11 лютого відновлено 2647 об’єктів, пошкоджених через ворожі обстріли. Це 11% від загальної кількості тих, що треба відремонтувати.
- На території СТГ Херсонського району продовжуються роботи з монтажу захисних споруд різного типу. Наразі в населених пунктах встановили 25 протирадіаційних укриттів, 8 найпростіших та 26 мобільних укриттів.
- У Дар’ївській СТГ завершили ремонт укриття, яке знаходиться у підвальному приміщенні одного з комунальних закладів. Сховище вдалось полагодити завдяки міжнародній гуманітарній організації “АКТЕД” та за підтримки Гуманітарного фонду для України (UHF).
Фото ілюстративне.