За час війни з Білозерської громади виїхала половина населення

0
680

Через російську агресію багато жителів Херсонщини вимушені були покинути свої домівки та переїхати до більш безпечних областей України чи за кордон.
Станом на кінець січня 2024 року час у Білозерській громаді лишилася лише половина населення.

Про це нашому виданню повідомили у відділі цивільного захисту Херсонської районної військової адміністрації.
Загалом до початку повномасштабного вторгнення росії в Україну на території Білозерської СТГ проживала 21921 особа. Наразі тут мешкає 10153 осіб.
У селищі Білозерка зараз проживає близько 55% від загальної кількості населення, яке мешкало тут до війни.
У таких невеличких селах громади, як Знам’янка, Зорівка, Паришеве та Мирне, до лютого 2022 року нараховувалося від 80 до 200 мешканців. На даний момент майже всі вони повернулися додому.
На жаль, через постійні обстріли з боку окупантів є села, в яких фактично не залишилося людей. Так, у Дніпровському раніше проживало близько тисячі осіб, наразі – лише 5%. У Янтарному мешкає 7 осіб.
У Кізомисі та Велетенському сьогодні проживає до 25% від загальної кількості населення, яке було зареєстроване тут до війни.
У Розливі, Черешеньках, Гончарному, Береговому, Ромашковому, Молодецькому, Грозовому та Первомайському залишилося від 30 до 50% населення.
На даний час у Правдиному проживає близько 55% місцевих мешканців (800 з 1468 осіб), у Надеждівці та Миролюбівці – 60% від загальної кількості населення, у Томиній Балці – 65%. У Новодмитрівці на кінець січня 2024 року мешкає майже 80 відсотків жителів.

Найбільше людей повернулося до населених пунктів громади, де наразі склалася відносно спокійна безпекова ситуація та не було великих руйнувань.

  • З 5 по 11 лютого сапери, які працюють на правобережжі Херсонської області, обстежили понад 2000 га територій, з яких 855 га – землі сільськогосподарського призначення. За словами очільника ОВА Олександра Прокудіна, протягом цього періоду виявлено та знищено понад 850 одиниць вибухонебезпечних предметів.
  • У Херсонській області триває відбудова. Станом на 11 лютого відновлено 2647 об’єктів, пошкоджених через ворожі обстріли. Це 11% від загальної кількості тих, що треба відремонтувати. 1004 об’єкти були відновлені за програмою “Пліч-о-пліч”, 818 – за допомогою волонтерів, а 514 – “власними силами”.
  • Станіславська громада з початку повномасштабної війни росії проти України втратила більше половини населення. До “великої війни” у Станіславській громаді проживали 9836 людей. Наразі актуальна кількість жителів – 4560. Населення скоротилося у 2,15 рази.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь