З підтоплених будинків у Білозерській громаді вивезли майже 90 кубометрів сміття

0
52

15 червня у Білозерській громаді продовжувалися заходи з ліквідації наслідків підтоплення приватних будинків. Воду відкачали з території 32 домоволодінь. Загалом вивезли 89 кубометрів сміття.

Про це у Телеграмі повідомив начальник Херсонської ОВА Олександр Прокудін.

Рівень води у населених пунктах Білозерської громади, які потрапили у зону підтоплення поступово знищується. Наразі підтопленими у громаді залишається 9 будинків: 5 – у Білозерці та 4 – у Дніпровському.

За інформацією Білозерської СВА, станом на 16 червня рівень води у селищі Білозерка фіксується на позначці у 70 сантиметрів, у Дніпровському – півметра. У селах Янтарне, Берегове, Велетенське, Кізомис рівень води – 40 сантиметрів.
Відновлено транспортне сполучення з Білозерки до Херсона, через Комишани та Зимівник.
У ліквідації наслідків надзвичайної ситуації задіяні спеціалісти місцевого підрозділу  ДСНС та комунального підприємства «Водограй». Також допомогу у ліквідації наслідків підтоплення надає харківський благодійний фонд “Мирне небо”, який задіяв бригаду волонтерів та обласне комунальне підприємство ХОКАРС, яке надало екскаватор.

Вчора середній рівень води на Херсонщині склав 1,81 метрів. На правобережжі підтопленими залишаються 1649 будинків у 17 населених пунктах.  Вода вже відступила від Понятівки, Благовіщенського, Зимівника, Комишан, Токарівки, Чорнобаївки, Степанівки, Приозерного, Благодатного та ін. З водяної пастки звільнилося 247 домоволодінь.
За словами Олександра Прокудіна, внаслідок підтоплення втрачено 200 гектарів врожаю. У Херсоні затопило склад із пшеницею, що призвело до втрат у розмірі 15 мільйонів гривень.
У населених пунктах, котрі раніше були підтопленими працюють вибухотехніки. Наразі вони обстежили 117 гектарів території, 4,1 кілометрів доріг, 4 кілометри берегової лінії. Вибухівки під час відтоку води не виявлено.
Над усуненням наслідків підтоплення працюють й енергетики. Вчора вони під’єднали до мережі 71 абонент у Херсоні. Складна ситуація виникла в Ясній Поляні та Микільському, де поки що там немає можливості відновити світло.

Білозерська та Чорнобаївська військові адміністрації видали розпорядження щодо заборони купатися у водоймах на території громади. Відповідне рішення прийняли у зв’язку із небезпекою зараження інфекційними захворюваннями внаслідок підриву росіянами дамби Каховської ГЕС.

 

 

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь