36.6 C
Kherson
Понеділок, 15 Липня, 2024

Останні новини

З 1 січня українці можуть змінювати ім’я по батькові

Упродовж січня – травня 2021 року  5 жителів Білозерського району Херсонської області подали до відділу  державної реєстрації актів цивільного стану заяви про зміну по батькові.

Чимало громадян чекали початку 2021 року, оскільки раніше можливості змінити по батькові не було.

До ухвалення Цивільного кодексу 2004 року у громадян була така можливість, але потім законодавство змінилося, і на власний розсуд стало можливо змінити тільки прізвище та власне ім’я. По батькові ж мало відповідати імені батька. Але є багато таких історій, коли людина не хоче себе пов’язувати зі своїм біологічним батьком і хоче позбутися від по батькові, прописаного у свідоцтві про народження. Тобто, це буде така сама процедура, реєстрація, яка називається «зміна імені», оскільки за нашим законодавством ім’я містить у собі прізвище, власне ім’я та по батькові

Згідно з новаціями, фізична особа, яка досягла шістнадцяти років, має право на власний розсуд змінити своє прізвище, власне ім’я, та (або) по батькові. Фізична особа, яка досягла чотирнадцяти років, має таке право тільки за згодою батьків.

В разі заперечення одного з батьків щодо зміни по батькові дитини спір щодо такої зміни може вирішуватися органом опіки та піклування або судом. При вирішенні спору беруться до уваги виконання батьками своїх обов’язків стосовно дитини та інші обставини, що засвідчують відповідність зміни по батькові інтересам дитини.

Для того, щоб змінити по батькові, до відділу державної реєстрації актів цивільного стану (ДРАЦС) необхідно подати: заяву (зразок може бути надано безпосередньо у відділі ДРАЦС); свідоцтво про народження заявника; свідоцтво про шлюб (у разі, коли заявник перебуває у шлюбі); свідоцтво про розірвання шлюбу (у разі, коли шлюб розірвано); свідоцтво про народження дітей (у разі, коли заявник має малолітніх або неповнолітніх дітей); свідоцтво про зміну імені заявника, батька чи матері, якщо воно раніше було змінено; фотокартку; квитанцію про сплату державного мита.

Під час подачі документів при собі необхідно мати паспорт.

Заява про зміну імені розглядається відділом державної реєстрації актів цивільного стану у тримісячний строк з дня її подання. За наявності поважної причини цей строк може бути продовжено, але не більш як на три місяці.

Подати заяву можна безпосередньо у відділах ДРАЦС, через вебпортал «Звернення у сфері державної реєстрації актів цивільного стану» або через Портал державних послуг.

Як повідомлялося, 3 листопада 2020 року Верховна Рада ухвалила закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо права фізичної особи на заміну по батькові».

Законом доповнено статтю 295 Цивільного кодексу та статтю 149 Сімейного кодексу положеннями, які дозволяють фізичній особі змінювати не лише своє прізвище та (або) ім‘я (що вже передбачено чинним законодавством), а й по батькові.

Згідно з законом, змінювати на власний розсуд своє прізвище, ім’я та (чи) по батькові дозволяється із 16 років. З 14 років дозволяється змінити своє прізвище, ім’я та (або) по батькові за згодою батьків чи піклувальників.

Цей закон набув чинності 1 січня 2021 року.

Начальник Білозерського РВ ДРАЦС

ПМУМЮ(м. Одеса)  Світлана  ВОВК

останні новини

spot_imgspot_img

Інші новини

Вітаємо, ви дочитали до кінця матеріал «Білозерка.Інфо» – незалежного та впливового інтернет-видання. Якщо вам сподобався цей текст, пропонуємо підтримати нас щомісячним внеском від 25 гривень. За ціною лише однієї чашечки кави, ви підтримаєте роботу усієї редакції і допоможете зробити наші громади ще більше відкритими, читачів – більш обізнаними, а діяльність влади – прозорішою.

З повагою, Редакція bilozerka.info