11.2 C
Kherson
Вівторок, 3 Жовтня, 2023

Останні новини

З 1 січня нараховується пеня за несвоєчасну сплату комуналки

 Білозерка.info

Нова редакція закону про житлово-комунальні послуги передбачає введення пені за прострочену оплату по рахункам за комунальні послуги з 1 січня 2019 року.

Так, згідно зі статтею 26 закону, якщо споживач невчасно оплатив платіжки, буде змушений виплатити пеню в розмірі, яка встановлена ​​в договорі, але не перевищує 0,01 відсотка суми боргу за кожен день прострочення. Також зазначено, що загальний розмір сплаченої пені не повинен перевищувати 100% загальної суми боргу.

«Відповідно, 100 днів прострочення – це 1% від суми заборгованості, тобто в рік максимальна сума пені становить 3,65. Пеня починає нараховуватися з першого робочого дня, наступного за останнім днем ​​граничного терміну внесення плати за комунальні послуги.

Також закон передбачає, що в разі заборгованості держави по субсидіях і пільгах пеня не нараховується. Також не нараховується пеня, якщо у людини є заборгованість по оплаті праці, яка підтверджується документом.

останні новини

spot_imgspot_img

Інші новини

Вітаємо, ви дочитали до кінця матеріал «Білозерка.Інфо» – незалежного та впливового інтернет-видання. Якщо вам сподобався цей текст, пропонуємо підтримати нас щомісячним внеском від 25 гривень. За ціною лише однієї чашечки кави, ви підтримаєте роботу усієї редакції і допоможете зробити наші громади ще більше відкритими, читачів – більш обізнаними, а діяльність влади – прозорішою.

З повагою, Редакція bilozerka.info