17.3 C
Kherson
Четвер, 30 Травня, 2024

Останні новини

З 1-го червня не всіх українців штрафуватимуть за відсутність адресної таблички на будинку

Вже з 1 червня 2020 року в Україні штрафуватимуть власників “безадресних” будинків. Про це йдеться у методичних вимогах для проведення Всеукраїнського перепису населення, згідно яких домогосподарства та адміністративні будівлі повинні мати адресні таблички. 

Для проведення Всеукраїнського перепису населення, відповідно з методичними вимогами всі домогосподарства та адміністративні будівлі повинні мати адресні таблички. Про це повідомляється у вимогах і рекомендаціях для статистичного та офіційного обліку чисельності населення, яке проживає на території країни в цілому і на всіх рівнях її адміністративно-територіального устрою.

У 2020 році в Україні планується проведення Всеукраїнського перепису населення. Наявність адресних покажчиків регламентовано вимогами і рекомендаціями для статистичного та офіційного обліку чисельності населення, яке проживає на території країни в цілому і на всіх рівнях її адміністративно-територіального устрою.

Порушення правил благоустрою тягне покарання адміністративного характеру відповідно до ст. 152 КУпАП «Порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів».

З 1 червня штрафи за відсутність маркувань на домогосподарствах будуть досягати до 1360 грн — для населення і до 1800 грн — для магазинів, ферми, бюджетних установ і церкви.

Керівники підприємств, організацій, установ, незалежно від форм власності та відомчої належності, юридичні та фізичні особи, зобов’язані забезпечити наявність на кожному будинку номерних знаків з покажчиками назв вулиць, провулків відразу після завершення дії карантину, повідомляє Твоя Україна

Однак юрист Координаційного офісу безпеки в Білозерському районі В’ячеслав Лях рекомендує звернути увагу, що обов’язок забезпечення наявності адресних табличок на будівлях повинен зазначатись в місцевих Правилах благоустрою, затверджених у відповідності до діючого законодавства. Лише в цьому разі в органах місцевої влади є повноваження притягувати громадян до адміністративної відповідальності за їх відсутність, а саме за статтею 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Таким чином, орган місцевого самоврядування вправі притягнути громадян до адміністративної відповідальності громадян лише в разі наявності затверджених в громаді Правил благоустрою, які зобов’язують мешканців в обов’язковому порядку встановлювати адресні таблички на будинках. Наприклад, в Білозерській громаді такі правила депутатами не затверджені, тому відсутні підстави для накладення штрафу у разі відсутності адресної таблички.

останні новини

spot_imgspot_img

Інші новини

Вітаємо, ви дочитали до кінця матеріал «Білозерка.Інфо» – незалежного та впливового інтернет-видання. Якщо вам сподобався цей текст, пропонуємо підтримати нас щомісячним внеском від 25 гривень. За ціною лише однієї чашечки кави, ви підтримаєте роботу усієї редакції і допоможете зробити наші громади ще більше відкритими, читачів – більш обізнаними, а діяльність влади – прозорішою.

З повагою, Редакція bilozerka.info