Юристи пояснили, як прописати дитину без згоди батька чи матері

0
188

Щоб зареєструвати дитину за місцем проживання, потрібна згода обох батьків. Але у житті трапляється різні ситуації. Трапляються ситуації, що через конфлікти подружжя, зокрема, після розлучення, чи з іншої причини, один із батьків не дає потрібний дозвіл. Однак ці дії порушують права дитини.

Юристи системи безоплатної правничої допомоги пояснили, що ж робити в такій ситуації.

Реєстрація місця проживання дитини в Україні є обов’язковою. Без неї не можна отримати соціальну допомогу, медичні послуги, а також оформити дитину до садочку чи школи.

Новонароджена дитина має бути зареєстрована протягом трьох місяців з дня її народження. А якщо місце реєстрації змінилося, у батьків є один місяць після зняття з попереднього місця проживання, щоб зареєструвати дитину за новою адресою.

Зареєструвати дитину можна лише там, де прописані батьки. А якщо батьки зареєстровані в різних місцях? Тоді потрібна письмова згода того з них, з ким дитина не проживатиме. Якщо батьки зареєстровані не у власному помешканні, то згода власника на реєстрацію дитини разом з батьками не потрібна.

Зареєструвати місце проживання можна через:

  • виконавчі органи сільських, селищних, міських рад;
  • центр надання адміністративних послуг;
  • єдиний державний вебпортал електронних послуг, зокрема з використанням мобільного додатка Порталу Дія

Документи, потрібні для реєстрації:

  • заява одного з батьків;
  • паспорти батьків або документи, що посвідчують особу;
  • свідоцтво про народження;
  • квитанція про сплату адміністративного збору;
  • письмова згода другого з батьків (у разі, якщо батьки зареєстровані за різними адресами).

Якщо мати чи батько відмовляються надати згоду на реєстрацію місця проживання дитини — вирішити проблему доведеться у судовому порядку. Для цього необхідно:

  • звернутися до ЦНАПу із заявою про реєстрацію місця проживання дитини;
  • отримати відмову у реєстрації місця проживання дитини;
  • звернутися з позовом до суду.

Отримати допомогу зі зверненням до суду можна безкоштовно, аде тут порушуються права дитини! Діти мають право на безоплатну правничу допомогу, в тому числі зі зверненням до суду (наприклад, складання заяви до суду, представництво інтересів у суді). На підставі ст. 14 ЗУ «Про безоплатну правничу допомогу». Допомога зі зверненням до суду дітям в цьому випадку надається через законних представників — батьків, усиновлювачів, опікунів тощо.

Фото: shchaslyvidity

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь