
Юристи ГО “Місто Сили” у січні надали консультації понад 340 жителям Херсонщини
У січні 2025 року в межах правового проєкту юристи громадської організації “Місто Сили” опрацювали 343 звернення мешканців Херсонщини.
Про це нашому виданню повідомили в ГО.
Понад 200 людей звернулися з питань реєстрації майна, отримання компенсації за пошкоджене, зруйноване житло або нерухомість в окупації, оформлення документів на квартири та будинки.
Також більше ніж 30 жителів Херсонської області зверталися за консультаціями до юристів ГО щодо питань спадкового та сімейного права.
18 осіб цікавило розв’язання проблем заборгованості за комунальні платежі, зокрема це ВПО, яким продовжують надходити рахунки на оплату комунальних послуг.
Ще було оброблено 11 заявок щодо оформлення субсидій, пенсій, виплат на лікування тощо.
28 січня відбувся виїзд юристів правового проєкту до Посад-Покровського. Тут жителів понад усе цікавили питання відбудови зруйнованих осель, оформлення документів на будинок, реєстрації збитків тощо.


Прийом мешканців села троє юристів ГО “Місто Сили” проводили у наметі із “буржуйкою”, який на зимовий період встановили сільська рада разом із благодійниками.
Як розповіла юрисконсульт Наталія Хлєбникова, в основному до них зверталися літні люди. Більшість питань стосувалися спадщини, адже лише власники належно оформленої нерухомості можуть претендувати на відбудову за державний кошт пошкодженого або знищеного бойовими діями житла.
“В основному літні люди зверталися до нас із документами, суть яких просили роз’яснити. Наприклад, заповіт, засвідчений не нотаріально, а в сільській раді. Людина запитувала, чи має юридичну цінність такий документ, де можуть зберігатися дані про існування цього заповіту, чи не втратив він чинність через якісь зміни у законодавстві тощо. Загалом проблема в тому, що є багато будинків, на які немає правовстановлюючих документів. Тобто людині 70 років і все життя вона мешкає у своїй оселі. Але будь-які документи на будинок, як і на землю, не робилися”
Юристка пояснила, що у такому випадку, якщо немає жодного документального сліду в реєстрі, треба звертатися до суду.
“Є й інші питання, пов’язані з нерухомим майном. От була старенька хата, власниця померла понад 20 років тому. У спадщину ніхто не вступив. Але зараз знайшлися спадкоємці, які прагнуть відбудувати зруйновану війною хату, в якій колись жила бабуся. Процедура тут дуже складна, адже пропущено всі можливі терміни звернення до суду. Та й ніхто 100% гарантії не дасть, що людині вдасться у суді довести право на це житло”, – розповіла Наталія Хлєбникова.
Виїзний прийом у Посад-Покровському показав, наскільки потрібні такі зустрічі у селах прифронтового регіону.
Якщо ви потребуєте безкоштовної юридичної допомоги, звертайтеся до ГО “Місто Сили”.
Телефонуйте: +38-095-216-46-11 (понеділок – п’ятниця з 09:00 до 18:00)
Також заявку можна залишити через телеграм-бот (понеділок – п’ятниця з 09:00 до 18:00).
Форма реєстрації через сайт.
Проєкт “Правова допомога”. Е-mail: pravova@mistosyly.org