3.5 C
Kherson
Неділя, 10 Грудня, 2023

Останні новини

Юні білозерські туристи підкорили 8 найвищих вершин українських Карпат

Вже котрий рік поспіль традиційно кожного літа гуртківці туристичного напрямку Білозерського районного ЦТДЮ з керівником Борисом Тімченко підкорюють вершини українських Карпат.

Цей рік не став винятком. Мармароси – цей куточок Карпат є одним з самих мальовничих в Українських Карпатах. Він має другу назву «Гуцульські Альпи». Дійсно, круті схили з виходами скель та розлогі полонини нагадують альпійський пейзаж. Похід юних туристів розпочався з прикордонної застави у с.Ділове. Саме там їм видали дозвіл на пересування прикордонною територією, тому що саме ця ділянка Карпат є кордоном з Румунією. А далі вузька долина потоку Білий вивела до підніжжя найвищої вершини Українських Мармаросів – Піп Іван Мармароський (1937 м). Ось тут всі і змогли відчути себе в Альпах – круті та скельні схили Попа Івана та розлогі полонини у підніжжі. Панорами степовиків вразили своєю неповторністю.

Наступного дня учасники походу рухались вздовж кордону. Коли ви в основному живете на висоті не більше 500 метрів над рівнем моря і навколо тільки рівнини і степи, то перше подолання позначки понад 2000 метрів над рівнем моря було як завжди просто захоплюючим видовищем для всіх. Перший двотисячник, який був підкорений, це Піп Іван – але вже Чорногірський. Справжня назва цієї вершини Чорна Гора, і вона є одним з шести двотисячників Чорногори та має висоту 2028 метрів. На цій вершині знаходиться легендарна обсерваторія, яка була побудована ще в 1938 р. Під час походу були підкорені 8 найвищих вершин українських Карпат, з вершин яких відкриваються такі величезні панорами, які не побачиш ні з жодної найвищої багатоповерхівки, яка б висока вона не була. А коли ти стоїш у підніжжя найвищої красуні Українських Карпат г. Говерла (2061 м.), то патріотичний дух надає ще більше сили, щоб підніматися на цю вершину, з якої відкриваються приголомшливі види.

Сто сорок кілометрів за сім днів подолали білозерці квітучими Мармаросами і високогірною Чорногорою. Пейзажі полонини Лисичої, гірська казка Мармурових гір, щедрі гуцули на полонинах, перлини і небезпеки Чорногори, тумани в горах, неприступна Говерла, безкраї краєвиди Карпат…

Ці незабутні враження від походу Гуцульськими Альпами і Чорногорою залишаться в пам’яті назавжди!

Джерело: сайт Білозерської РДА

останні новини

spot_imgspot_img

Інші новини

Вітаємо, ви дочитали до кінця матеріал «Білозерка.Інфо» – незалежного та впливового інтернет-видання. Якщо вам сподобався цей текст, пропонуємо підтримати нас щомісячним внеском від 25 гривень. За ціною лише однієї чашечки кави, ви підтримаєте роботу усієї редакції і допоможете зробити наші громади ще більше відкритими, читачів – більш обізнаними, а діяльність влади – прозорішою.

З повагою, Редакція bilozerka.info