8 C
Kherson
Вівторок, 28 Листопада, 2023

Останні новини

Якщо настало вигорання…

Останній місяць постійно відчуваю це у собі. І як відлуння – бачу у оточуючих людях. Навіть, звернення отримала з приводу «Що можна зробити, щоб собі допомогти?»

Якщо вам ця тема теж близька, тоді поїхали! Я вже почала це робити, а ви приєднуйтеся!

1. Потрібно зрозуміти, що відбувається. Описати ситуацію. Відслідкувати свої відчуття. Я, наприклад, відчула втому. Емоції, переважно, негативні.  З’явився відтінок байдужості до улюбленої справи. Роздратованість. Я стала невдоволена собою, результатами своєї роботи та відношенням до колег.

2. Вирішила, що потрібен – відпочинок! Ха! Ніби логічно та просто. А як це втілити у життя? Вихідні, звісно, ж вам в допомогу. Але при вигоранні, боюся, їх буде замало! Навіть відпустка не лікує. Промоніторила свій розклад. Прийшло розуміння. Останнім часом перестала розділяти роботу та дім. Працюю і ввечері. І навіть – вночі. Постійно розмірковую, обдумую, будую плани… Друкую, розробляю, готуюся до зустрічей, вчуся… Стоп! Приходячи додому – переключаюся! На рідних. Близьких. На відпочинок!

3. Щось я давно нічого не творила… І не витворяла 🙂 Це я про хобі, творчість…. Дістала «чарівну скриньку», прислухалася до серця і … витягнула олівці, фарби, папір. Буду малювати! Так як хочу і як вмію! А око, вже дивиться на гачок та нитки. Мабуть, «визрію» зв’язати собі щось, на наше «тепле» літо ))).

4. Подзвонила психологу та домовилася з приводу сеансів психотерапії. А як ви гадали? Нам, психологам, це теж потрібно. До того ж, це необхідна умова ефективної допомоги іншим від мене ).

5. Відкоригувала свій сон (5 годин для мене – це замало!) І відмовилася від телефону. Ні, звісно, ж не назавжди. Просто забуваю про нього, десь за 2 години до сну. Натомість, відкрила свій список непрочитаних книг та придбала наступну, яку давно хотіла. Читаю перед зустріччю із Морфеєм! Відчуття – супер!

6. Переглянула раціон, включивши улюблені смаколики (дякувати Богу, що не люблю солодощі).

7. До щоденних дихальних практик додала розтягування (не дружу я із спортом, у тому сенсі, як його розуміють «трудяги» із спортзалу).

8. Створила собі умови для «відлюдницького» існування протягом дня! Це метод – не універсальний. Але це мій власний шлях. Коли я занурююся у внутрішній свій світ, то відриваюся від реальності. Не існує ані клопотів, ані турбот. Це час, який присвячується власній душі.

Хочу зазначити, що все це ефективне, якщо ви себе не «запустили». Але у деяких випадках, потрібна і терапія,  і медикаментозна (лікарняна) допомога.

Якщо ж ви в цілому маєте адекватну самооцінку, вмієте розуміти свої потреби, ставите собі реальні цілі та «планки», вмієте легко спілкуватися та без ускладнень можете передати свої переживання та відчуття, то вигорання у вашому житті має бути рідкісним гостем!

Щаслива психологиня Інна Корміленко

останні новини

spot_imgspot_img

Інші новини

Вітаємо, ви дочитали до кінця матеріал «Білозерка.Інфо» – незалежного та впливового інтернет-видання. Якщо вам сподобався цей текст, пропонуємо підтримати нас щомісячним внеском від 25 гривень. За ціною лише однієї чашечки кави, ви підтримаєте роботу усієї редакції і допоможете зробити наші громади ще більше відкритими, читачів – більш обізнаними, а діяльність влади – прозорішою.

З повагою, Редакція bilozerka.info