Якість води в Інгульці погіршилася

0
40

Фахівці Державної екологічної інспекції провели чергове дослідження стану водойм на Херсонщині. Результати перевірки засвідчили перевищення деяких показників.

Про це у Телеграмі повідомила Херсонська ОВА.

Для аналізу спеціалісті відібрали проби у Дніпрі, в районі Антонівського залізничного мосту. Результати показали перевищення у 1,28 раза завислих речовин, а у 2,4 раза заліза загального. Розчинений кисень складає 5,3 мг/дм3 при нормі не менше 4,00 мг/дм3. Нафтопродуктів не виявлено.

Поблизу Дар’ївки взято проби води з Інгульця. Фахівці зафіксували перевищення допустимої концентрації завислих речовин у 1,68 раза, заліза загального – у 2,3 раза, хлоридів – у 1,16 раза, сульфатів – у 2,4 раза. Кількість розчиненого кисню менша за норму і складає 2,5 мг/дм3.

У річках Кошовій та Вірьовчиній розчинений кисень в нормі, проте зафіксована наявність нафтопродуктів.

За словами очільника Міністрства захисту довкілля та природних ресурсів України Руслана Стрільця, наслідки рашизму очевидні. Цивілізований світ сьогодні непохитний щодо російської агресії в Україні. Підрив дамби Каховської ГЕС – спланований теракт, який повністю підпадає під визначення екоциду. Наслідки цього теракту сьогодні ліквідовує Україна. Завтра це відчує весь світ. Вже зараз можна говорити про наслідки катастрофи не лише для України, але і Європи. Сміття, родючий шар ґрунту, загиблі тварини – це все пішло у Чорне море. Далі – у Середземне. Згодом Європа буде знаходити на своїх берегах російські міни, які змило водою після теракту рашистів.

Про це Руслан Стрілець заявив під час свого останнього онлайн-виступу перед початком засідання Постійної Ради ОБСЄ.

За повідомленням BBC Україна, на дні Каховського водосховища знаходять старовинні артефакти та навіть людські останки. Йдеться про предмети часів Другої світової війни, українського козацтва, Візантії та навіть палеоліту – кістки мамонтів, наконечники, кераміка, грецькі амфори різних періодів тощо.

 

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь