Які зміни чекають нас у червні

0
36

У червні на українців чекає декілька важливих змін, які стосуються різних сфер життя. Зокрема, нововведення торкнуться виплати пенсій, зміни тарифів та вступної кампанії.

Індексація пенсій
З 1 червня близько 600 тисяч пенсіонерів отримають надбавку до пенсії. Перерахунок стосується працюючих пенсіонерів, які після призначення пенсії або попереднього перерахунку відпрацювали 24 місяці. Також тих, у кого від попереднього перерахунку або призначення пенсії минуло не менше двох років.
Розмір підвищення розраховується індивідуально для кожної окремої особи та залежатиме від робочого стажу і зарплатні.

Також важливо зазначити, що пенсіонери отримають пенсії з доплатою одразу за три місяці: квітень, травень та червень. Це зумовлено тим, що перерахунок було призначено ще у квітні, але Пенсійний фонд отримав потрібні для призначення доплат дані лише протягом останнього місяця – травня.

Підвищення тарифів
З 1 червня українцям також підвищать тарифи на воду. Водоканали різних областей вже опублікували нові ціни. Найдорожчий тариф у Павлоградського водоканалу – 58,85 гривень за кубометр. Найдешевший у Луцького – 26,87 гривень за кубометр води.
Необхідність підвищення тарифів на воду пояснюється збільшеною вартістю відновлення інфраструктури після зимових обстрілів російської армії.

Тарифи на газ у червні не зміняться і становитимуть 7,96 гривень за кубометр із ПДВ. Таку ціну встановлено до 1 травня 2024 року згідно із тарифним планом Нафтогазу.
В той же час тарифи на електроенергію у червні в Україні зростуть майже вдвічі. З 1 червня запроваджується єдиний тариф на електроенергію для населення на рівні 2,88 гривні за кВт/год. Він діятиме для всіх побутових споживачів. Підвищення цін пов’язане і  з необхідністю відновлення системи після ракетних атак. При цьому сім’ї із важким фінансовим становищем і надалі отримуватимуть субсидії.

Зміни для випускників
Для випускників шкіл також є зміни. Вони складатимуть Національний мультитест (НМТ), який цього року стане алтернативою ЗНО. Основна сесія НМТ розпочнеться 5 червня та триватиме до 23 червня. Додаткова відбудеться у липні. На тесті будуть два обов’язкові предмети – українська мова та математика, та третій предмет на вибір учня. Крім України іспит також проводитимуть у 32 країнах світу, де перебуває найбільше переселенців з України.

Фото:vsim.ua

Підготувала Дарія Позняк

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь