Які законодавчі зміни очікують на українців з 1 листопада

0
255

У листопаді 2023 року громадяни України відчують на собі нововведення, що стосуються виплат для переселенців, компенсації за зруйноване житло, субсидій, комунальних платежів тощо. Про це повідомив «Главком».

– Наразі в Україні зареєстровано більш ніж 2,5 мільйонів ВПО, яким держава виплачує фінансову допомогу. З листопада спростять порядок отримання виплат. Тепер звертатись до ЦНАПу або у «Дію» має лише один член сім’ї, а не кожен окремо. Гроші на всю родину присилатимуть на один рахунок. Таке нововведення стосується тих, хто буде вперше оформлювати виплати ВПО.
Сума допомоги не змінилась і досі становить 3 тисячі гривень на місяць для дітей та людей з інвалідністю та 2 тисячі гривень для всіх інших категорій громадян.

– З 1 листопада українці отримуватимуть компенсацію за зруйноване житло за програмою «єВідновлення». Це або сертифікат на придбання нового житла аналогічного метражу, або гроші на самостійне будівництво оселі.
Отримати компенсацію зможуть власники житла, яке було зруйноване через бойові дії після 24 лютого 2022 року, знаходиться на території, яка не була окупована до 24 лютого 2022 року, за результатами оцінки комісії не підлягає відновленню та ремонту і має власника. Після купівлі нового житла за сертифікатом на неокупованій українській території його не можна буде продати протягом 5 років.

– Комунальні тарифи залишаються незмінними. Як мінімум до кінця 2023 року за електрику треба платити 2,64 грн за кВт. Тариф на газ становитиме 7,96 грн за кубометр до 1 травня 2024 року. Тариф на воду не зміниться до припинення воєнного стану в Україні.

– Субсидію на комунальні послуги можуть отримати родини, які витрачають на оплату рахунків більше, ніж 15% середньомісячного сукупного доходу сім’ї. Для оформлення субсидії треба звернутись до ПФУ або у «Дію» до кінця листопада.

– Пенсії у листопаді не підвищать. Однак пенсіонери, які досягли 70-74 років, отримають надбавку у 300 гривень, 75-79 років – у 456 гривень, а 80+ років – 570 гривень.

– З 1 листопада 2023 року військовозобов’язаним, які змінили своє місце проживання, необхідно протягом 7 днів звернутись до центру комплектування ЗСУ або консульської установи, щоб пройти особисту реєстрацію.

– У листопаді у МВС можна отримати послугу замовлення чи відновлення водійських посвідчень з доставкою закордон – у Німеччину, Чехію та Італію. Наразі цією послугою можна скористатись у Польщі. Для замовлення документа треба авторизуватись у Кабінеті водія на порталі Міністерства внутрішніх справ, вибрати причину обміну посвідчення та міжнародну доставку і ввести свої контактні дані. Після цього треба заплатити 311 гривень за посвідчення та 960 гривень за доставку. Протягом 15 днів «Укрпошта» надішле посвідчення.

– Наркотичні (психотропні) препарати тепер можна купувати в аптеці лише за наявності електронного рецепта в ЕСОЗ.

– Також з 1 листопада діють нові будівельні норми щодо укриттів та бомбосховищ. Усі проєкти з відновлення житлових та громадських будівель мають включати облаштовані укриття.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь