Які виплати передбачені для мешканців громад, котрі постраждали внаслідок підриву Каховської ГЕС

0
48

Мешканцям Херсонщини, які постраждали внаслідок руйнації Каховської ГЕС,
Кабмін виділяє понад 980 мільйонів гривень із Фонду ліквідації наслідків збройної агресії на виплати компенсацій за пошкоджені та зруйновані будинки.
Про це повідомив повідомив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

«Компенсаційний механізм буде аналогічний до програми єВідновлення. Але, враховуючи ситуацію в регіоні, подання заявки буде відбуватись через органи місцевого самоврядування. Людина обиратиме один із двох варіантів. Або придбати собі інше житло, або взяти гроші на самостійний ремонт чи відбудову власного будинку», — зазначив Денис Шмигаль.

10 регіонів України спрямують до зони лиха по 15 своїх спеціалістів для проведення технічних обстежень постраждалого житла.
6,6 млрд грн з Фонду ліквідації наслідків збройної агресії передбачені на реалізацію понад 150-ти проектів у 8 областях України. Це ремонти та будівництво шкіл, дитячих садків, лікарень, житлових будинків тощо.
Ще 4,4 млрд грн у вигляді субвенції отримають місцеві бюджети на проектування, відновлення, будівництво, модернізацію об’єктів соціальної, культурної, житлово-комунальної сфери.
Також глава уряду повідомив про виділення понад 560 мільйонів гривень для виплати одноразової державної допомоги постраждалим від повені у розмірі 5 тисяч гривень.
Окрім того, за спільною домовленістю з міжнародними партнерами, всім постраждалим буде виплачена додаткова фінансова допомога від Міжнародної організації з міграції ООН. Вона складатиме 6600 гривень на особу.

Факти пошкодженого та зруйнованого майна на Херсонщині фіксуватимуть комісії, створені у кожній територіальній громаді. Їхнє створення контролюватиме Херсонська обласна військова адміністрація.
Фото: Поліція Херсонської області

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь