Які проблеми найбільше хвилюють мешканців Правдинського старостату

0
328

Попри повномасштабну війну, деокуповані громади Херсонщини намагаються поступово відновлювати звільнені населені пункти та влаштовувати звичний побут.

Хто допомагає людям у вирішенні повсякденних проблем у селах Правдинського округу Білозерської громади – нашому виданню повідомила староста Любов Василівна Шевченко.

‶Основна наша проблема – це відсутність води. Адже через російські обстріли водопровід зруйнований повністю. Воду нам привозять. Це дуже незручно. Тож, звісно, ремонт водопровідної мережі є нашим пріоритетним завданням”, – говорить староста.

Ще однією болючою проблемою для Правдинського старостату є відновлення зруйнованих війною осель.

“На жаль, зараз відновлення будинків у селах старостату призупинилося. Немає державного фінансування для програми “Пліч-о-пліч”, яка нам дуже допомагала у 2023 році. Однак благодійники нас не залишили: за програмою Данської ради у справах біженців (DRC) видаватиметься фінансова допомога для утримання присадибних земельних ділянок”, – ділиться Любов Василівна.
Мешканці старостату отримають від благодійників по 221 долар на домогосподарство. Кошти можна буде витратити на придбання насіння, крапельного поливу та інших інших важливих речей для вирощування городини. У Правдиному наразі відповідну допомогу оформило 188 господарів.

Також староста відзначає допомогу місцевим мешканцям від Білозерської СВА.

“Дякуємо за шифер та дошки, які нам доставили військової адміністрації, адже  в нас 176 заявок на ремонт дахів. На кожен будинок треба приблизно 80‒100 шиферин. Так хоч потроху люди відбудовуватимуть своє житло. Шукаємо ще благодійників, які могли б допомогти у відновленні житла. Раніше будівельні матеріали нам надавала БО “Людина в біді”. Можливо, ще допоможе…” ‒ говорить Любов Василівна.

На території Правдинського старостату, завдяки церкві із західної України, повністю відбудовують хату для родини з двома маленькими дітьми. Це поодинокий випадок, проте дуже цінний і важливий.

Також завдяки Данській раді у справах біженців у старостаті проводить виїзні прийоми юрист. Він консультує місцевих мешканців щодо складних питань із документами.

За словами Любові Василівни, зараз БФ “Карітас” активно допомагає Правдиному з гігієнічними наборами. Це окремі комплекти для жінок, чоловіків і діток. У останній, до прикладу, входять памперси та дитяче харчування.

“Нещодавно у нас була Інна Корміленко, психологиня Білозерського центру регіонального розвитку. Вона проводила дуже корисні заняття. А ще, у літній період до нас часто приїжджають волонтери, зокрема з релігійних організацій. Вони влаштовують різні заходи для дітей. Велика їм за це вдячність”, ‒ ділиться староста.
Медичні послуги місцеві мешканці можуть отримати  у Правдинському ФАПі. На базі закладу відбуваються виїзні прийоми мобільних бригад лікарів. Люди можуть не лише отримати фахові консультації., а й здати необхідні аналізи.
“Сьогодні перед нами стоїть багато викликів, які ми долаємо спільними зусиллями людей, влади та благодійників. Віримо, що зможемо відновити наші села та повернутися до мирного життя”, ‒ впевнена Любов Шевченко.

Олена Бджола

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь