18.8 C
Kherson
Понеділок, 25 Вересня, 2023

Останні новини

Які наслідки матиме виїзд українців з окупованої Херсонщини через Крим

Війна росії проти України триває. Заручниками російських військових стали сотні тисяч жителів окупованої Херсонщини. Виїжджаючи на підконтрольні Україні території, мешканці області ризикують власним життям, адже окупанти на погоджуються на організацію «зелених коридорів».  На жаль, для декого шлях евакуації на свій страх і ризик став останнім… Через загрозу потрапити під обстріли частина мешканців Херсонщини вимушена виїжджати у більш безпечні місця через Крим. Які наслідки матиме таке рішення для громадян України, чи не порушують вони цим закони? Роз’яснення з цього приводу дає Міністерство реінтеграції тимчасово окупованих територій: 

Оскільки такий перетин кордону відбувається в стані крайньої потреби, відповідно до статей 17, 18 та 247 Кодексу України про адміністративні правопорушення, це унеможливлює адміністративну відповідальність.

Крайня потреба – це дія для усунення небезпеки, яка загрожує державному або громадському порядку, власності, правам і свободам громадян, установленому порядку управління, якщо ця небезпека за цих обставин не могла бути усунута іншими засобами. Майже все, що зараз відбувається на території окупованої Херсонщини, несе небезпеку для її мешканців, тож виїзд із зони бойових дій чи окупації через тимчасово окуповані території або через Росію, не тягне за собою покарання, запевнили у Мінреінтеграції.

Кількість тих, хто покидає територію України через війну зростає щодня. За словами директорки Інституту демографії та соціальних досліджень імені М.В.Птухи при НАН України Елли Лібанової, з України виїхало 4,8 мільйона людей. З урахуванням тих, хто повернувся, наразі кількість тих, хто виїхав за межі України, складає близько 2,8 мільйона людей.

Дуже непокоїть той факт, що багато з тих, хто виїхав з України в Європу можуть не повернутися. «Без сумніву, частина евакуйованих жінок та дітей осяде за кордоном, налагодить побут і ніколи не повернеться до України. Більше того, до них поїдуть чоловіки та батьки, щойно така можливість з’явиться», – вважає Лібанова. Ще більше занепокоєння викликають прогнози українських соціологів про наслідки затяжної війни. На думку експертів, якщо війна триватиме, наприклад, ще шість місяців – жінки, які спочатку не мали наміру емігрувати, знайдуть собі стабільну роботу за кордоном і там залишаться. Це може бути від 600 тис. – до 5 млн. українців…

останні новини

spot_imgspot_img

Інші новини

Вітаємо, ви дочитали до кінця матеріал «Білозерка.Інфо» – незалежного та впливового інтернет-видання. Якщо вам сподобався цей текст, пропонуємо підтримати нас щомісячним внеском від 25 гривень. За ціною лише однієї чашечки кави, ви підтримаєте роботу усієї редакції і допоможете зробити наші громади ще більше відкритими, читачів – більш обізнаними, а діяльність влади – прозорішою.

З повагою, Редакція bilozerka.info