15.8 C
Kherson
П’ятниця, 24 Травня, 2024

Останні новини

Які доходи отримали начальники місцевих військових адміністрацій у 2023 році?

До 31 березня 2024 року тривала кампанія з декларування за 2023 рік. Відзвітувати про свої доходи та статки мали державні службовці, посадові особи місцевого самоврядування, місцеві депутати, начальники військових адміністрацій та інші суб’єкти декларування.

Важливо нагадати, що  особи, які для здійснення службових повноважень на постійній основі перебувають на територіях, де ведуться активні бойові дії отримали право на відтермінування подачі декларації.  Згідно з наказом Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, до таких громад належать Чорнобаївська, Білозерська та Станіславська ТГ. Відповідно доходи чиновників цих громад в обов’язковому порядку ми побачимо вже після завершення активних бойових дій чи зміни чинного законодавства. Хоча заборони на подачу публічних декларацій для цієї категорії посадовців немає – це лише можливість на відтермінування.

Сьогодні ми можемо проаналізувати доходи тих, хто подав відповідні дані::

  • Підгородецький Ігор Михайлович, начальник Музиківської сільської військової адміністрації, у 2023 році заробив 952 тис. 216 грн
  • Дідур Анатолій Миколайович, начальник Дар’ївської СВА, у минулому році отримав на цій посаді  742 тис. 491 грн  (призначено 15 червня 2023 року)
  • Корінь Іван Іванович, начальник Дар’ївської СВА, – 261 тис. 417 грн (звільнено з посади 15 червня 2023 року)
  • Бабуцький Олександр Вікторович, начальник Станіславської СВА, –  974 тис. 101 грн. Про це написав МОСТ.

Правом на відтермінування подачі декларацій на доходи скористалися очільники Білозерської’, Станіславської та Чорнобаївської громад. 

Згідно з Порядком фінансового забезпечення діяльності військових адміністрацій, рішення про виплату премії та розмір додаткової винагороди начальникам військових адміністрацій населених пунктів приймається начальником відповідної обласної військової адміністрації. Відповідно оцінку якості роботи та розмір заробітної плати начальників військових адміністрацій, які повністю керують громадами, встановлює Олександр Прокудін, начальник Херсонської ОВА. 

За інформацією медіаплатформи “Вгору” керівник області отримав 1 млн 450 тис. 91 грн за 12 місяців роботи (з березня 2023 року по лютий 2024 року). Рішення про виплату премії та розмір додаткової винагороди начальнику обласної військової адміністрації приймається Головнокомандувачем Збройних Сил.

Кампанія з декларування доходів державних посадовців – важлива складова формування прозорої політики витрачання бюджетних коштів. Відкритість інформації про розподіл фінансів з державного та місцевих бюджетів мають стати основою в процесі післявоєнного відновлення України.

останні новини

spot_imgspot_img

Інші новини

Вітаємо, ви дочитали до кінця матеріал «Білозерка.Інфо» – незалежного та впливового інтернет-видання. Якщо вам сподобався цей текст, пропонуємо підтримати нас щомісячним внеском від 25 гривень. За ціною лише однієї чашечки кави, ви підтримаєте роботу усієї редакції і допоможете зробити наші громади ще більше відкритими, читачів – більш обізнаними, а діяльність влади – прозорішою.

З повагою, Редакція bilozerka.info