Як визнати дійсним договір купівлі-продажу без нотаріального посвідчення 1999 року?

0
245

Пані Наталія звернулась до Антоніни Тищенко, юристки ГО «Білозерський центр регіонального розвитку» за роз’ясненням щодо дійсності документа на право власності. Як визнати дійсним  договір купівлі-продажу  оформлений через товарну біржу без нотаріального посвідчення в 1999 році та визнати право власності  на житловий будинок?

Виявляється на сьогодні  такі ситуації не поодинокі, адже багато хто придбав нерухомість  через товарну біржу без подальшого нотаріального посвідчення. Угоди укладали за  допомогою договору про покупку, не дивлячись на те, що договори такого типу не  були  завірені нотаріально, на той час такий договір реєструвався в БТІ і міг свідчити про право власності на придбане житло. Що  змінилось з того часу?

На сьогоднішній день відомо, що будь-який договір купівлі-продажу нерухомості без нотаріального посвідчення вважається недійсним. І хоча в законі «Про товарну біржу» було зазначено, що завірення угоди у нотаріуса під час купівлі житлового будинку не є обов’язковим, Цивільний кодекс УРСР, який діяв в Україні до 2004 року, зокрема стаття 227 ЦК УРСР свідчила що «договір купівлі-продажу житлового будинку повинен бути нотаріально засвідчений, якщо хоча б однією зі сторін є громадянин».  Відступ від цієї  вимоги автоматично  робить  угоду  недійсною, а біржовий договір вже не є документом, який зміг би підтвердити право власності на придбане житло. Тому, щоб підтвердити право власності  на житловий будинок  придбаний  через товарну біржу без нотаріального посвідчення   власники   змушені  доводити  свої права на власність в суді.

В такій ситуації власнику потрібно звернутися до суду з позовною заявою про визнання договору купівлі-продажу житлового будинку дійсним, та визнання права власності на нерухоме майно.

Не поодинокість таких випадків виявилась в зв’язку  з  зверненнями власників за отриманням компенсації за пошкоджене майно, адже для того, щоб подати заяву на компенсацію за пошкоджене майно обовʼязково має бути підтверджено права власності  на нерухоме майно. Тож варто поспішити з оформленням всіх документів, щоб не втратити можливість отримати допомогу від держави.

Додаткову юридичну консультацію можна отримати через телефон гарячої лінії (050)999-01-42

Юристкою Антоніною Тищенко спеціально для інформаційного порталу Білозерка.Інфо підготовлені наступні консультації:

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь