Як ВПО отримати тимчасове безкоштовне житло

0
33

Мінреінтеграції закликає мешканців Херсонщини евакуюватися на зимовий період. Окрім можливості отримати прихисток в інших регіонах країни, внутрішньо переміщені особи можуть стати в чергу на отримання безкоштовного тимчасового житла.

Згідно з постановою Кабміну №495 “Деякі заходи з формування фондів житла, призначеного для тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб”, переселенці можуть отримати житло з житлового фонду за місцем фактичного проживання/перебування в межах території уповноважених органів, розмір якого має бути не менше за 6 квадратних метрів на людину.

Щоб стати на облік осіб, які потребують житла для тимчасового проживання, необхідно подати заяву до уповноваженого органу території, на якій ви перебуваєте в обліку в Єдиній інформаційній базі даних про ВПО.

Якщо людина не може подати заяву самостійно, то її представник за наявності письмової довіреності може зробити це замість неї.

До заяви треба додати наступні документи:

  • копії документів, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України. У разі подання заяви уповноваженим представником внутрішньо переміщеної особи пред’являються документи, що посвідчують особу представника, та копія довіреності;
  • копія довідки ВПО про взяття на облік в Єдиній інформаційній базі даних про внутрішньо переміщених осіб та копії відповідних довідок членів сім’ї (за наявності);
  • копії документів, виданих органами державної реєстрації актів цивільного стану або судом, що підтверджують родинні відносини заявника та всіх членів його сім’ї (свідоцтво про народження, свідоцтво про шлюб, посвідчення опікуна або піклувальника тощо);
  • копія реєстраційного номера облікової картки платника податків (не надається фізичними особами, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, повідомили про це відповідному територіальному органу ДФС і мають відмітку в паспорті громадянина України);
  • копії документів, що підтверджують підстави пріоритетності в наданні внутрішньо переміщеним особам житлових приміщень із фонду. Факт знищення або пошкодження житла, яке призвело до неможливості його використання за призначенням, підтверджується особистою заявою заявника та членів його сім’ї.

Після подання заяви переселенцю видають опис документів, які вона подала, за підписом особи, що їх прийняла. Потім впродовж робочого дня уповноважений орган ухвалює рішення про взяття ВПО на облік громадян, що потребують житла для тимчасового проживання, або про відмову.

Крім того, ВПО можуть знайти житло, власники яких готові його надати безоплатно в рамках програми «Прихисток». В опалювальний сезон сума компенсації, яку виплачують власнику житла, складає 900 гривень за одну особу з числа ВПО.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь