Як Рицарі Зимового Походу звільнили Посад-Покровське

0
100

Село Посад-Покровське, що входить до складу Чорнобаївської громади, звільнила 28-ма окрема механізована бригада імені Лицарів Зимового Походу. Бійці цього підрозділу зупинили просування російської армії в бік Миколаєва та змогли прорвати оборону росіян. У жовтні 2022 року Посад-Покровське відіграло ключову роль у початку контрнаступу на Херсон.

Про це розповів командир батальйону 28-ої бригади з позивним “Несквік” на Фейсбук-сторінці оперативного командування “Південь”.
Зі слів захисника, на Посад-Покровське щовечора росіяни здійснювали кілька нальотів авіації.

“На початку березня перевага противника була колосальна. Колони з Херсона йшли і йшли в напрямку Миколаєва. Ми стикнулися з дуже сильним артилерійським впливом противника. Дуже сильно він використовував й армійську авіацію. Це були два-три нальоти буквально за вечір авіації”, – згадує “Несквік”.

Крім відбиття атак росіян, Сили оборони намагалися евакуювати цивільне населення.

“Стикнулись з великою проблемою – цивільне населення, яке на початку березня перебували тут, його просто дуже багато. Здійснювалася майже дві доби евакуація насамперед жінок вагітних, дітей”, – розповідає військовий.
Несквік каже, лінія українського батальйону була досить велика й на кожній ділянці бойових дій фронту було “гаряче”.
“Ми навчилися робити й люди навчилися – і вміють, і знають, і воюють дуже якісно. У нас було всяке, ми навіть навчилися робити багаторазові батарейки до Javelin, NLAW, попри те, що вони одноразові, тобто “хімічили”, як могли, і досить успішно”, – говорить військовий.

У жовтні 2022 року Посад-Покровське стало місцем, звідки розпочався контрнаступ на Херсон.

“Отримали наказ на перегрупування у визначеному районі та здійснення наступальних дій в напрямку Херсона. Нам вдалося прорвати оборону противника. Ставропольські десантники почали тікати. Нарощували наступ, розвідка працювала далі, просувалась, не давала їм закопуватись. Тобто вони розуміли, що зараз потраплять в котел, тому що угрупування військ у нас досить велике, і ми беремо якістю, а у них вже ця якість або загинула, або поїхала до дому важко поранена”, — згадує командир.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь