Пн, 20 Січ 25
2.7°C

Як психологічні консультації та мамина підтримка змінюють життя

Lu Pohribna 05 Грудня, 2024
  • Вікторія пережила чимало труднощів у своєму житті. Вона ніколи не отримувала від батьків тепла і ласки. Її дитинство було сповнене страху, принижень і мовчання, коли сльози залишалися без підтримки. Важкі роки життя з чоловіком, який не лише ображав її, але й став причиною їхнього розлучення. Потім війна і вона, разом із двома доньками, потрапила в нову реальність —  у чужому місті без підтримки далеко від рідних та знайомих.
  • Жінка не навчилась виражати свої почуття та приймати їх. Вона намагалася компенсувати цей недолік, тож всі свої зусилля направила на дітей, щоб дати їм все. Але її власна травма, негативний досвід та щоденні труднощі не дозволяли їй належно розуміти і підтримувати своїх доньок.
  • Молодша донька, Оля, з самого дитинства була мовчазною. Вона визирала за маминого плеча і важко спілкувалася з іншими людьми. Коли родина переїхала через обстріли на нове місце, то Оля стала ще більш замкненою. Вона не могла знайти спільної мови з однолітками і почала “ховатися” вдома, знаходячи причини не виходити до дитячого загалу. Тривалий період онлайн-навчання став для неї не лише періодом ізоляції, але й часом, коли вона відчувала глибокий внутрішній дискомфорт. Страх перед людьми та невпевненість у собі поступово ставали її невидимими путами.
  • Мама Вікторія звернулась до Інни Корміленко, психологині  ГО “Білозерський центр регіонального розвитку” та записалась на консультацію. Поступово жінка почала розуміти, наскільки важливо не залишати своїх дітей наодинці з проблемами. Вона побачила, що навіть найкраща турбота про побутові та матеріальні потреби не може замінити емоційну підтримку. Далі Вікторія записала Олю до психологині, сподіваючись, що це допоможе їй зрозуміти себе і вирішити внутрішні конфлікти.
  • Оля не змогла стримати сліз. Більшу частину зустрічі вона мовчала, плакала, а коли все ж таки заговорила, сказала, що їй дуже важко приймати себе через дефект мови. В школі її часто ображали, а кожне слово давалося їй через біль. Вона відчувала, що її не розуміють ані однолітки, ані мама. На перших консультаціях психологиня допомогла Олі розібратися в її комплексах і страхах. Виявилося, що не тільки дефект мови був причиною її замкненості, але й глибокі внутрішні переживання через відсутність батька, почуття неповноцінності і страх перед засудженням. Оля вчиться відстоювати свої кордони, говорити «ні». Почала поступово розвивати свою самооцінку. Оля також розповіла, як важко було спілкуватися з однолітками. Вона боялася бути висміяною або відкинутою, тому часто відмовлялася від спілкування та прагнула уникати людей. «Я не знаю, як бути з ними. У мене немає друзів, тому що я не розумію, чому вони сміються з мене», — говорила Оля.
  • Зараз через підтримку психолога та маминого розуміння, Оля починає свій шлях змін. Вона знову починає вмикати камеру на уроках, хоча їй це важко дається. Мама та донька мали кілька спільних консультацій. Під час однієї з них вчилися робити один одному компліменти, дякувати за прості речі, відзначаючи їх. Несподівано мама зрозуміла, що навіть прості обійми можуть стати ліками для її дитини. Вікторія досі не завжди може виразити свою любов словами, але почала більше прислухатися до дітей і відчула, як важливо бути поруч.
  • Ця історія — не лише про подолання травм, але й про важливість підтримки у важкі моменти. Вікторія зробила правильний крок, звернувшись за допомогою. І хоч процес був складним, саме завдяки психологічній підтримці і маминому розумінню Оля змогла почати своє відновлення — не лише як дитина, але і як особистість, здатна протистояти труднощам і знаходити свою силу у світі.
  • Нагадуємо, що жінки та дівчата з громад Херсонщини можуть отримати безкоштовну психологічну консультацію за номером: +38(066) 999-01-42.
  • Реалізація проєкту «Психосоціальна підтримка жінок та дівчат з деокупованих громад Херсонщини» стала можливою завдяки партнерствуГО «Білозерський центр регіонального розвитку» з HIAS Ukraine в рамках Фонду реагування на надзвичайні ситуації для жінок та дівчат.
  • Імена змінені
  • Фото ілюстративне