30.5 C
Kherson
Субота, 22 Червня, 2024

Останні новини

Як працює програма “Доступні ліки”

Щоб отримати медичні препарати за державною програмою “Доступні ліки”, українцям достатньо зробити кілька дій. Так, аптекар видасть ліки безкоштовно, якщо є рецепт від лікаря. Для цього лікар повинен поставити діагноз, відповідно, пацієнту необхідно пройти всі запропоновані обстеження. При медикаментозному лікуванні лікар на спеціальному бланку напише не назву конкретного препарату, а діючу речовину. Рецепт буде дійсним 30 днів, без нього за препарат доведеться розрахуватися за повною вартістю.

Програмою “Доступні ліки” може скористатися будь-який українець. Для цього потрібно піти до дільничного лікаря або сімейного лікаря. Лікар ставить діагноз, наприклад, підвищений тиск, проблеми з роботою серцевої системи. Він проводить обстеження і виписує рецепт.

 ДЕ ОТРИМАТИ ЛІКИ?

Пацієнт може обміняти рецепт на ліки у будь-якій аптеці, що підписала договір з місцевим органом влади, долучилася до програми і має наліпку “Доступні ліки”. В аптеці запропонують найдешевший препарат. Якщо пацієнт захоче купити дорожчий медикамент, він може заплатити тільки різницю в їх вартості.

Державна програма “Доступні ліки” включає препарати від серцево-судинних захворювань, діабету другого типу і бронхіальної астми. Пріоритетність надали лікуванню цих хвороб, оскільки саме вони найбільше впливають на показники смертності населення або суттєво знижують якість життя пацієнта та ефективно лікуються на амбулаторному рівні. 

Перелік аптек, які приймають участь в урядовій програмі «Доступні ліки» і жителі Білозерського  району можуть придбати медикаменти за рецептом лікаря:
– КП «Білозерська аптека №45», смт Білозерка, пров. Торговий 20;

– ПП Щербина А.А., с. Дар’ївка, вул. Соборна (Жовтнева) 128;
– ФОП Кравчук І.П., с. Киселівка, вул. Поштова (Леніна) 2а;
– ПП Гінкул О.М., с. Посад Покровське, вул. Перемоги 1;
– ПП Гоман Л.В., с. Станіслав, вул. Свободи (Леніна) 32;
– ПП Гоман Д.О., с. Музиківка, вул. 40 років Перемоги 1;                   

 с. Миролюбівка, вул.  Центральна 26;
– ПП мережа аптек «Медпрепарати»: м. Херсон, вул. Залізнична 11-в; м. Херсон, бульвар Мирний 5;  м.Херсон, вул.     Маяковського 4.
 

ЧИ МОЖЕ ПАЦІЄНТ ОТРИМАТИ БЕЗКОШТОВНІ ЛІКИ БЕЗ РЕЦЕПТА? 

Уряд не буде обмежувати вільний ринок ліків. Якщо пацієнт бажає придбати випробувані ним ліки, не маючи рецепта від свого лікаря, – він може це зробити у будь-якій аптеці. 

Проте у такому випадку аптека не матиме підстав для того, щоб відпустити даний лікарський засіб безкоштовно або зі знижкою.

Перелік аптек, які приймають участь в урядовій програмі «Доступні ліки» для жителів  Білозерського  району взяті з офіційного сайту Білозерської РДА  – http://bilozerka-rda.gov.ua

 

 

 

 

 

 

останні новини

spot_imgspot_img

Інші новини

Вітаємо, ви дочитали до кінця матеріал «Білозерка.Інфо» – незалежного та впливового інтернет-видання. Якщо вам сподобався цей текст, пропонуємо підтримати нас щомісячним внеском від 25 гривень. За ціною лише однієї чашечки кави, ви підтримаєте роботу усієї редакції і допоможете зробити наші громади ще більше відкритими, читачів – більш обізнаними, а діяльність влади – прозорішою.

З повагою, Редакція bilozerka.info