28 C
Kherson
Понеділок, 25 Вересня, 2023

Останні новини

Як отримати доступні ліки?

 Білозерка.info У більшості розвинених країн існує практика державної регуляції цін на лікарські засоби. Це дозволяє уникнути необґрунтованого завищення вартості ліків. Механізм відшкодування вартості медпрепаратів успішно діє в багатьох країнах світу та передбачає забезпечення пацієнтів ліками безкоштовно або зі значною знижкою.

З 1 квітня в Україні стартувала урядова програма «Доступні ліки», її мета – забезпечити кожного громадянина необхідними лікарськими засобами, які покращать якість його життя, зможуть запобігти виникненню ускладнень захворювань та передчасної смертності.

Як отримати медикаменти за програмою «Доступні ліки»?

Пацієнт звертається до сімейного лікаря, дільничних терапевта чи педіатра. За умови перебування на диспансерному обліку лікар відразу випише рецепт. Якщо пацієнт страждає на захворювання серцево-судинної системи, цукровий діабет ІІ типу та бронхіальну астму, а лікувався в інших лікувальних закладах, а не у свого сімейного/дільничного лікаря-терапевта або педіатра, необхідно представити документи, які підтверджують це.

З рецептом пацієнт звертається до аптеки з позначкою «Доступні ліки», де йому видадуть призначені препарати безкоштовно або з частковою доплатою. Якщо в аптеці тимчасово відсутні ліки, вартість яких повністю компенсується державою, то пацієнт може зачекати, поки вони не надійдуть в аптеку (рецепт діє протягом місяця), звернутися в іншу аптеку або обрати іншу торгову марку і доплатити різницю.

Враховуючи специфічне розташування нашого району для зручності пацієнтів адміністрація КЗ «Білозерський ЦПМСД» уклала угоди з аптечними закладами, які максимально наближені до лікарських амбулаторій, де лікарі виписують рецепти за урядовою програмою «Доступні ліки»:

– КП «Білозерська аптека №45», смт Білозерка, пров. Торговий, 20; 

– ПП Щербина А.А., с. Дар’ївка, вул. Соборна (Жовтнева), 128; 

– ФОП Кравчук І.П., с. Киселівка, вул. Поштова (Леніна), 2а; 

– ПП Гінкул О.М., с. Посад-Покровське, вул. Перемоги, 1;

– ПП Гоман Л.В., с. Станіслав, вул. Свободи (Леніна), 32; 

– ПП Гоман Д.О., с. Музиківка, вул. 40 років Перемоги 1; с. Миролюбівка, вул. Центральна, 26;

– мережа аптек «Медпрепарати» у Херсоні: вул. Залізнична, 11-в; бульвар Мирний, 5; вул. Маяковського, 4.

Які МНН (діюча речовина) входять до програми реімбурсації? 

Серцево-судинні захворювання: Аміодарон (Amiodarone), Амлодипін (Amlodipine), Атенолол (Atenolol), Верапаміл (Verapamil), Гідрохлортіазид (Hydrochlorothiazide), Спіронолактон (Spironolactone), Фуросемід (Furosemide), Дигоксин (Digoxin), Еналаприл (Enalapril), Ізосорбіду динітрат (Isosorbide dinitrate), Карведілол (Carvedilol), Клопідогрель (Clopidogrel), Метопролол (Metoprolol), Нітрогліцерин (Glyceryl trinitrate), Симвастатин (Simvastatin), Бісопролол (Bisoprolol). 

Бронхіальна астма: Беклометазон (Beclometasone), Будесонід (Budesonide), Сальбутамол (Salbutamol). 

Цукровий діабет ІІ типу: Метформін (Metformin), Гліклазид (Gliclazide).

За інформацією можна звернутися до завідувачів АЗПСМ, головного лікаря КЗ «Білозерський ЦПМСД», «гарячі лінії» МОЗ 15-45, Департаменту охорони здоров’я ОДА (0552) 42-30-31.

Лікарі чекають на пацієнтів, щоб оглянути, надати рекомендації та виписати рецепти на відповідну діючу речовину.

останні новини

spot_imgspot_img

Інші новини

Вітаємо, ви дочитали до кінця матеріал «Білозерка.Інфо» – незалежного та впливового інтернет-видання. Якщо вам сподобався цей текст, пропонуємо підтримати нас щомісячним внеском від 25 гривень. За ціною лише однієї чашечки кави, ви підтримаєте роботу усієї редакції і допоможете зробити наші громади ще більше відкритими, читачів – більш обізнаними, а діяльність влади – прозорішою.

З повагою, Редакція bilozerka.info