13 C
Kherson
Четвер, 30 Травня, 2024

Останні новини

Як навчатимуться школярі на Херсонщині з 1 вересня

У випадку, якщо в Херсонській області залишиться сприятлива епідеміологічна ситуація, діти зможуть піти до шкіл 1 вересня. Про готовність освітніх закладів Херсонщини до дистанційної та очної форми навчання сьогодні на селекторній нараді в онлайн-режимі розповіла начальниця управління освіти і науки  облдержадміністрації Ірина Дробиш.

За її словами, Міністерством освіти і науки спільно з Міністерством охорони здоров’я опрацьовується три сценарії навчання дітей:

– низький рівень захворюваності – відвідування закладів освіти дозволено у звичайному режимі;

– високий рівень захворюваності – освітній процес забезпечується повністю дистанційно;

– середній рівень захворюваності – освітній процес забезпечується у змішаній формі: дистанційно та в закладах освіти, з відповідним дистанціюванням та протиепідемічними заходами.

Те, як навчатимуться діти на Херсонщині, вирішуватиме регіональна комісія з питань ТЕБ та НС. Ірина Дробиш зазначила, що зараз для Херсонщини найімовірніший варіант – звичайна форма навчання.

“Як працюватимуть школи – залежить від рівня захворюваності на Covid-19 в області. Зараз ми відпрацьовуємо це питання та чекаємо рекомендацій від МОН. Не потрібно розводити паніку, адже, імовірніше всього, школи будуть працювати, але це питання залишається відкритим до кінця серпня. Я гадаю, Херсонщина готова забезпечити очну форму навчання. Проте ми маємо бути готові до всіх сценаріїв”, – розповіла Ірина Дробиш.

Також вона повідомила, що управління освіти ОДА готується й до сценарію з впровадженням дистанційної освіти в школах Херсонщини. Так, зараз перед управлінням освіти ОДА стоять два основні завдання: підготовка вчителів до дистанційного навчання та забезпечення матеріально-технічною базою родин, які цього потребують.

“Ми протягом серпня плануємо провести для вчителів тренінги, вебінари, аби вони були готові навчати дітей дистанційно. Окреме питання – матеріально-технічне забезпечення родин. Зараз в нашій області близько 9,3 тис. сімей взагалі не мають можливості навчатися дистанційно. Також ми розглядаємо можливість закупівлі техніки для таких родин за бюджетні або позабюджетні кошти”, – зазначила Ірина Дробиш.

Про забезпечення шкіл Херсонщини високошвидкісним інтернетом розповів заступник голови ОДА з питань діджиталізації Андрій Богданович.

“Нещодавно ми проводили тестування швидкості інтернету в освітніх закладах, яке показало, що близько 100 шкіл в області не мають доступу до високошвидкісного інтернету.  Наразі спільно з місцевою владою ми шукаємо шляхи вирішення цієї проблеми, щоб школи отримали високошвидкісний інтернет”, – зазначив Андрій Богданович.

Перший заступник голови ОДА Дмитро Бутрій наголосив, що ці питання варто опрацювати у найкоротші терміни, щоб у разі погіршення епідеміологічної ситуації, школи області були готові до дистанційної освіти.

останні новини

spot_imgspot_img

Інші новини

Вітаємо, ви дочитали до кінця матеріал «Білозерка.Інфо» – незалежного та впливового інтернет-видання. Якщо вам сподобався цей текст, пропонуємо підтримати нас щомісячним внеском від 25 гривень. За ціною лише однієї чашечки кави, ви підтримаєте роботу усієї редакції і допоможете зробити наші громади ще більше відкритими, читачів – більш обізнаними, а діяльність влади – прозорішою.

З повагою, Редакція bilozerka.info