Як GEM Ukraine допомагає громадам Білозерщини

0
242

Американська некомерційна організація “Global Empowerment Mission Ukraine” (GEM Ukraine) допомагає українським біженцям та громадам, починаючи з 24 лютого 2022 року.
Фури від GEM Ukraine, а також одного з її найбільших донаторів Howard G Buffett Fondation – одними із перших доставляли гуманітарну допомогу до звільнених громад Херсонщини.


Про історію місій GEM Ukraine у громади Білозерщини нашому виданню розповів координатор організації по Херсонській області Євген Пятак.

“GEM збирає допомогу та кошти для своїх проєктів в Україні в усьому світі. Понад 50 відомих компаній та організацій беруть у цьому участь, у тому числі і Фонд Говарда Баффета.
Перш за все, ми веземо на Херсонщину продуктові набори, генератори, ковдри, засоби гігієни тощо.
Місії наші постійні: розпочинаються в обраних за планом населених пунктах у понеділок, завершуються у четвер-п’ятницю. З понеділка їдемо вже до іншої громади. Так, за минулий місяць наша організація доставила на Херсонщину 26 тисяч наборів. 4-5 фур на тиждень від GEM з допомогою привозимо для жителів області”, – повідомив Євген Пятак.

Також представник організації зауважив, що GEM Ukraine – завжди на зв’язку з адміністрацією громад, які надають місцевих волонтерів та транспорт для роздачі гумдопомоги. Тому що по віддаленим селам продуктові набори від благодійників зручніше розвезти маленькими партіями.

“Наш принцип – привезли і роздали. Люди отримують набори у той же день. Задля безпеки і прозорості. Звісно, ми їздимо у Херсон, але основний напрямок – села, такі як Ромашкове, Кізомис, Дніпровське, Велетенське, Надеждівка”, – говорить волонтер.

Доволі часто представники організації бувають і в Білозерці.

“Люди тут дуже привітні, ми вже знаємо, що голодними звідси не поїдемо, нас завжди пригощають обідом. Дуже приємно, коли прості мешканці селища приносять домашні пиріжки, мед, щоб пригостити”, – говорить Євген Пятак.

Безпекова ситуація у багатьох громадах Херсонщини дуже складна через російські обстріли. Тож допомогу волонтери від GEM Ukraine привозять у броньованому мікроавтобусі та уникають скупчення людей в одному місці.

“Мене вражає, наскільки згуртованими стали жителі Херсонщини під час війни. Такого я, напевно, не бачив у інших областях. Людей залишилося мало, багато хто виїхав, але всі мешканці допомагають одне одному.
Я був у Херсоні, у Скадовську, на Джарилгачі ще у дитинстві. А тепер вже рік приїжджаю сюди в якості волонтера. Наша допомога дуже потрібна, тож місії на Херсонщину будуть продовжуватися і надалі”, – сказав Євген Пятак.

GEM – некомерційна організація, заснована у 2011 році як служба реагування на глобальні катастрофи. Місія забезпечує всебічну підтримку населення, що страждає від катастроф у всьому світі. В Україні організація займається проєктами з реконструкції та систематично надає гуманітарну допомогу найбільш постраждалим регіонам. GEM має партнерські відносини зі 152 місцевими українськими організаціями для максимально ефективної допомоги. Команда GEM працювала у понад 300 місіях по всьому світу, починаючи з кризи в Косово у 1999 році, землетрусу на Гаїті у 2010 році до пандемії 2020 року.
Олена Бджола

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь