24.1 C
Kherson
Неділя, 16 Червня, 2024

Останні новини

Хто захистить від злодіїв?

Обкрадання помешкань бізнесменів у Білозерці не обговорював хіба що німий. Будинки грабують серед білого дня за відсутності господарів. Головна мета зловмисників – гроші і коштовності. Навіть не маючи досвіду роботи у поліції, можна зрозуміти, що це справа одних рук.

Минулого літа подібна біда сталася і з моєю родиною. Зловмисники скористалися нашою відсутністю і перевернули з ніг на голову увесь будинок. Але, на їхнє глибоке розчарування, ризик був не виправданий. Декілька тисяч гривень і три ювелірні вироби, мабуть не те, на що вони розраховували. 

Як з’ясувалося, злочин планувався доволі довго. За нашою родиною стежили декілька місяців. Пригадую, коли виходила на роботу весь час зустрічала біля будинку незнайомців. А після крадіжки на вулиці чомусь завжди було порожньо… До будинку зловмисники потрапили через вікно з боку сусідів. Останні ж завжди бачать, як падає листя з дерева на межі, а от зловмисників з драбиною не помітили. На заваді крадіям не стали ні залізна решітка, ні євровікно, яке вони відчинили без особливих зусиль, навіть не пошкодивши. Чотирилапого охоронця у дворі не було, адже за декілька місяців до злочину він смертельно занедужав. Згодом ми зрозуміли, що собаку отруїли. Якби ви тільки бачили, що творилося в оселі після візиту непроханих гостей! Вони перерили кожен клаптик, усі речі були розкидані по кімнатах. Не тіште себе надією, що маєте унікальну схованку, вони знають, де шукати.

Крадіжку ми виявили, коли злочинці тільки-но накивали п’ятами. Майже відразу подзвонили до поліції, приїзду якої чекали хвилин сорок. За цей час втекти не міг хіба що інвалід…

А потім почалося слідство. Враховуючи сумний досвід друзів по нещастю та активність правоохоронців, про покарання зловмисників годі й мріяти. Більш того, нещодавно у Білозерці сталося чергове пограбування приватних підприємців. Скоріш за все, навідники були ті ж самі. Недарма, білозерці вважають, що нових жертв допомагають знайти місцеві: ті, які мали або мають проблеми із законом.

Аналізуючи пережите, можна зробити певні висновки. По-перше, не купуйте золото, від нього завжди якісь проблеми. По-друге, не зберігайте вдома великі суми грошей. Інтернет-гаманці хоч і не стовідсотково безпечні, проте все ж надійніші за домашні схованки. По-третє, не залишайте будинок без нагляду, особливо, коли їдете на відпочинок. В ідеалі звісно треба встановити відеоспостереження. Звертайте увагу на незнайомців, які вештаються біля вашої оселі, намагайтеся запам’ятати їхні обличчя. Не тіштеся надією на допомогу поліції – ваш захист і безпека залежить тільки від вас самих.

Повернути втрачене я не сподіваюся. Дякувати Богові, моя родина залишилася не ушкодженою. Втрачене наживемо, було б лише здоров’я. А от коли наша поліція поверне довіру людей, сказати важко.

Юлія Орлова

останні новини

spot_imgspot_img

Інші новини

Вітаємо, ви дочитали до кінця матеріал «Білозерка.Інфо» – незалежного та впливового інтернет-видання. Якщо вам сподобався цей текст, пропонуємо підтримати нас щомісячним внеском від 25 гривень. За ціною лише однієї чашечки кави, ви підтримаєте роботу усієї редакції і допоможете зробити наші громади ще більше відкритими, читачів – більш обізнаними, а діяльність влади – прозорішою.

З повагою, Редакція bilozerka.info