Виплати ВПО можуть отримати власники житла, зруйнованого через бойові дії

0
416

Якщо громадяни України втратили свої оселі внаслідок бойових дій, держава надає щомісячну допомогу на проживання – 3 тис. грн особам з інвалідністю та дітям і 2 тис. грн для всіх інших ВПО.

Про таку можливість повідомило Мінреінтеграції у Telegram.

Серед тих, хто має право на отримання довідки про взяття на облік як ВПО, особи, житло яких знищено або пошкоджено (до ступеня непридатного для проживання) внаслідок збройної агресії РФ. При цьому потрібен акт обстеження технічного стану будинку або квартири, що передбачено Постановою КМУ від 1 жовтня 2014 року № 509.

Виплати ВПО можуть бути призначені таким особам відповідно до Постанови Кабміну від 20 березня 2022 року № 332.

Також відповідна державна допомога може надаватися ще на півроку, якщо особа повернулася до свого будинку або квартири, з якого вона перемістилася, відмовилася від допомоги та після цього її житло було знищено або пошкоджено.

Ця допомога виплачується за наявності даних про пошкоджене/зруйноване житло у Державному реєстрі майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій, терактів, диверсій, спричинених військовою агресією РФ проти України.

Або інший варіант: за наявності документального підтвердження від органів місцевого самоврядування про пошкодження/знищення житлового приміщення через війну, яке надається із заявою на отримання допомоги.

Нагадаємо, що житло 2 та 3 категорій пошкодження вважається непридатним для проживання.

  • Внутрішні переселенці можуть подати заявку на отримання грошової допомоги у розмірі 10,8 тис. грн від УВКБ ООН. Кошти виплачують тим, хто раніше не отримував таку підтримку від міжнародних організацій та має дохід, менший за 5,4 тис грн на члена сім’ї.
  • Програма “Зміст” спрямована на допомогу жінкам-ВПО, які відчувають нестачу внутрішніх ресурсів для постановки нових цілей та їх досягнення або шукають морально-психологічну підтримку. Ініціатива підтримується структурою ООН “Жінки в Україні” та фінансується Жіночим фондом миру та гуманітарної допомоги ООН (WPHF).
  • Сім’ї військових ЗСУ можуть отримати певні пільги та виплати від держави. Родичам військовослужбовців, які потрапили в полон чи зникли безвісти (крім тих випадків, коли військовий здався в полон сам), щомісяця виплачують кошти. Підйомну допомогу отримають воїни (які проходять службу за контрактом, перебувають на кадровій службі чи за призовом), що переїжджають до іншого населеного пункту через службу.Фото ілюстративне Canva

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь