29.3 C
Kherson
Вівторок, 26 Вересня, 2023

Останні новини

Вимикайте камеру: нові правила життя на Херсонщині

На території Херсонської області запроваджується ЗАБОРОНА фото- й відеофіксації та використання відеореєстраторів на автомобілях, що не залучені до здійснення заходів правового режиму воєнного стану.

Відповідне розпорядження підписав начальник Херсонської ОВА Олександр Прокудін.

Використовувати перелічені засоби фіксації не можна на:

  • дорогах загального користування;
  • блокпостах;
  • об’єктах інфраструктури;
  • об’єктах загального призначення;
  • укріпленнях або місцях розташування, зосередження чи переміщення військових частин Сил оборони.

Також у Херсонській області з 18.00 до 6.00 діятиме режим світломаскування. У цей часовий проміжок має бути вимкнене вуличне освітлення, освітлення територій об’єктів, будівель та споруд, рекламних вивісок, банерів, вітрин, житлових будинків та прибудинкових територій тощо.

 

7 лютого Верховна Рада України продовжила дію режиму воєнного стану та мобілізації після відповідного розпорядження президента Володимира Зеленського.

Правовий режим воєнного стану та мобілізації продовжено вшосте. Термін – 90 днів, починаючи з 19 лютого. По мобілізації до армії можуть призвати всіх військовозобов’язаних чоловіків віком від 18 до 60 років.

В Україні передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність за ухилення від призову по мобілізації. На призовників, військовозобов’язаних, резервістів, які порушили правила військового обліку, буде накладено штраф у розмірі від 30 до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 510 до 850 грн). А за повторне протягом року порушення, за яке людину вже притягали до адміністративної відповідальності, а також за вчинення порушення в особливий період передбачений штраф у розмірі від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 850 до 1 700 грн).

Кримінальна відповідальність за ухилення від мобілізації передбачена ст. 336 Кримінального кодексу України. Згідно з цією статтею, за ухилення від призову під час мобілізації в особливий період загрожує позбавлення волі на термін від 3 до 5 років.

останні новини

spot_imgspot_img

Інші новини

Вітаємо, ви дочитали до кінця матеріал «Білозерка.Інфо» – незалежного та впливового інтернет-видання. Якщо вам сподобався цей текст, пропонуємо підтримати нас щомісячним внеском від 25 гривень. За ціною лише однієї чашечки кави, ви підтримаєте роботу усієї редакції і допоможете зробити наші громади ще більше відкритими, читачів – більш обізнаними, а діяльність влади – прозорішою.

З повагою, Редакція bilozerka.info