За результатами Національного мультипредметного тесту (НМТ) Херсонщина посіла перше місце серед південних областей України (Одещина, Миколаївщина та Запоріжжя) та 11 – серед 24 регіонів нашої держави.
У яких умовах готувалися до НМТ школярі Білозерщини, як складали тестування та які університети обрали для навчання – читайте у нашому ексклюзивному матеріалі.
Усі випускники набрали необхідну для вступу у виші кількість балів НМТ
Минулорічні учні 11 класу Дар’ївського ліцею №1 імені Андрія Шульги отримали у середньому 124 бали за НМТ. Найкращі результати випускники показали з англійської мови – 140 балів.
За словами директорки ліцею Катерини Лагоди, на жаль, багато випускників, які через війну переїхали за кордон, не змогли взяти участь у тестуванні.
“Так, були такі випадки, що центр здачі НМТ за кордоном, наприклад, у США та Нідерландах, знаходився дуже далеко від місця проживання, і у батьків не було можливості відвезти дітей. Хоча одна наша учениця з Болгарії змогла здати. Із усього випускного класу у тестуванні взяло участь вісім дітей”, – розповідає директорка.
Випускники, які залишилися у Дар’ївці їздили писати тест до Миколаєва. Цьогоріч ніхто з них не вступав до херсонських вишів. Випускники обирали очне навчання в інших містах. Зокрема, у Львові, Кропивницькому, Одесі. Необхідну кількість балів НМТ для вступу набрали всі учні. Наприклад, випускниця Анастасія Велієва переїхала жити до Миколаєва і вступила до медичного університету.
Катерина Лагода сподівається, що, можливо, в наступному навчальному році ліцей зможе працювати у змішаному форматі. Тоді результати НМТ стануть кращими. До того ж, цьогоріч у випускному класі більше дітей, ніж в минулому, – 25.
Микільський ліцей Дар’ївської сільської ради за результатами НМТ посів 106 місце у рейтингу шкіл Херсонщини, що створений на порталі Education.ua. У випускник набрав 116,81 бал. Проте ці бали можна назвати золотими. Адже у селі немає жодної дитини. Через постійні російські обстріли влада ввела примусову евакуацію неповнолітніх.
Директорка ліцею Наталя Васьковська каже, що у 2024 році проходили тестування восьмеро учнів, найкраще вони здали біологію та німецьку мову – по 137 балів у середньому.
“Складали НМТ наші випускники і в Україні, і за кордоном. Деякі не планували вступати у виші, обрали робітничі спеціальності. На все вплинула війна: хтось вирішив перечекати рік і вже здавати у 2025 році з надією, що зміниться безпекова ситуація”, – говорить директорка.
Станіславський ліцей має двох золотих медалісток
Станіславський ліцей ім. К.Й. Голобородька посів 39-тє місце серед шкіл Херсонщини за результатами НМТ-2024: по 139,65 балів у середньому отримали 13 учнів. Найкращі результати показали з української літератури (159,75 балів).
Директор ліцею Сергій Квадріціус повідомив, що випускники ліцею обирали виші по всій країні, здебільшого надавали перевагу інженерними та військовими спеціальностями.
“13 учнів здали, восьмеро – не здавали. Вступали до Української академії друкарства (Львів), Херсонського державного університету (психологія, історія, соціологія, до Миколаївського національного університету, Національної академії сухопутних військ ім. Сагайдачного, до МАУПу (Херсонська філія) на кібербезпеку, Одеської політехніки, Чорноморського університету (інженер програмного забезпечення), на судноводіння до київського вишу”, – ділиться успіхами випускників керівник.
Колектив ліцею пишається двома золотими медалістками – Юлією Фільченковою та Дар’єю Кулинич, які вступили до київських університетів.
Наша випускниця отримала 186 балів з української мови
22 місце у рейтингу НМТ по області має КЗ “Музиківський опорний ліцей Музиківської сільської ради”. Середній бал за результатами тестування – 145,93, НМТ склали десятеро учнів і отримали найвищий середній бал з біології – 157.
За словами директора ліцею Василя Славича, одна з випускниць ліцею здала тестування з української мови на 186 балів.
“Із наших випускників 53 відсотки складали НМТ. Найвищий бал, який отримали, – це 186 з української мови. Хоча працюємо дистанційно, все одно намагалися максимально допомогти дітям. Наші випускники завжди показували високі результати. Наведу такий приклад: учениця стала ВПО, пішла в гімназію в іншому населеному пункті та отримала золоту медаль. Але ми теж причетні до її успіхів, адже стільки років ця дівчинка була нашою гордістю”, – говорить Василь Славич.
Випускники Музиківського ліцею вступали цьогоріч в Національний університет біоресурсів та природокористування (Київ) на юридичні спеціальності, в Одеську юридичну академію, Херсонський морехідний коледж, Національний юридичний університет тощо. Цьогоріч мало хто з випускників ліцею обрав педагогічні чи медичні професії.
“Розумію, це покликання, але, наприклад, нам, педагогам, потрібна зміна. Була у нас одна випускниця минулих років, вмовили її вступити у ХДУ на вчительку початкових класів. Потім через війну вона переїхала до Івано-Франківська, щоб там продовжити навчання. Але не довчилася, перевелася, здається, на менеджмент, бо зрозуміла, що з педагогічною спеціальністю багато не заробиш. Коли до нас приїжджав міністр освіти Оксен Лісовий, я прямо його запитав: коли держава нарешті підвищить зарплати освітянам, щоб молодь ішла вчитися у педагогічні виші. У нас в ліцеї молодий чоловік працює вчителем фізкультури, так він каже, що у магазині “Ельдорадо” в Херсоні до великої війни набагато більше заробляв. На жаль, такі реалії…”, – ділиться керівник.
Випускники Томинобалківського надали перевагу львівським освітнім закладам
26-те місце зі 106 навчальних закладів Херсонщини зайняли випускники Томинобалківського ліцею Білозерської селищної ради – 144,5 (середній бал). Тести складали четверо учнів, найвищі результати вони показали з української літератури – 157 балів.
“Хоча у нас здавало всього четверо дітей, попри важкі умови, вони досягли дуже гарних результатів. Багато хто з них вступив у Львів, взагалі, і в минулі роки наші учні вчилися саме у цьому місті”, – говорить Світлана Ступніцька, виконуюча обов’язки директорки Томинобалківського ліцею.
Про подальшу долю випускників закладу розповіла завуч ліцею Людмила Клочкова.
“Це був мій випускний клас, дуже пишаюся своїми дітьми. Наприклад, мій колишній учень Данило, який проживає зараз в одній із країн Балтії, вступив до Європейського гуманітарного університету у Вінниці. Наші зіроньки Тамара Марко і Кіра Грабовська вже вчаться у Львівському національному університеті ім. І. Франка, який входить до топ-найкращих вишів країни. Тамара закінчила зі срібною медаллю ліцей, вступила на економічний факультет, а Кіра – на правознавство”, – говорить класна керівниця.
Тамара Марко, випускниця Томинобалківського ліцею 2024 року, розповіла нашому виданню, що рік наполегливо готувалася, щоб гарно здати НМТ. Проте вибір професії навіть для неї був сюрпризом.
“Я ходила до репетитора з математики та англійської мови, бо більше хвилювалася за ці предмети. Ми з родиною виїхали з окупації у 2022 році, жили у Львівській області. Я й раніше мріяла про Львівський університет, але не знала, яку спеціальність обрати. Але так я за цей рік полюбила математику, що вирішила вступати на економіку. І дуже задоволена. Я на бюджеті, мені подобається і навчання, і одногрупники, і сам Львів чудовий. Наш навчальний корпус поряд з оперним театром”, – ділиться випускниця.
Першокурсниця дуже хотіла б повернутися додому, де залишилися бабуся і дідусь, рідна хата. Проте наразі вона зосереджена на навчанні.
Бажаємо успіху нашим випускникам на шляху до омріяної професії! Сподіваємося, що отримавши дипломи, вони повернуться на рідну Херсонщину та розбудовуватимуть рідні громади після перемоги.
Олена Бджола