Встановлення контролю над островом Нестрига підвищить якість контроверсійних заходів

0
131

28 квітня стало відомо, що ЗСУ на Херсонщині звільнили острів Нестрига. Повернення Силами оборони контролю над цим островом суттєво підвищить якість контроверсійних заходів.

Про це заявив начальник Центру стратегічних комунікацій Сил оборони півдня Дмитро Плетенчук, передає “Громадське радіо”.

28 квітня головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський повідомив, що Сили оборони встановити контроль над островом Нестрига, розташованим у дельті Дніпра на території Білозерського району Херсонської області.

“Йдеться не про стратегію, а про порційні бої, це більше тактичне значення. Локації, які не дозволяють ворогу наближатися до наших позицій, вони мають значення”, – зазначив Плетенчук.

За його словами, ворог зазвичай використовує подібні локації, тому повернення контролю над островом першочергово важливе для якості контрдиверсійних заходів.

“Фактично це наш берег… Насправді такі острови здебільшого болотисті, на мапі його доведеться шукати довго, але він більше, ніж ті населені пункти, навпроти яких він розташований… Певний час він вважався сірою зоною”, – наголосив речник.

Керівник безпекових програм Центру глобалістики “Стратегія XXI” Павло Лакійчук розповів “Новинам Приазов’я”, що гирло Дніпра, де розташований острів Нестрига, налічує десятки подібних островів. Це велика “сіра зона” бойових дій.

Всі острівки – це специфічне поле бою, переважно диверсійно-розвідувальних груп

“Там постійно відбувається протистояння. Треба розуміти, що всі острівки – це специфічне поле бою, переважно диверсійно-розвідувальних груп. Наші ДРГ час від часу намагаються добратися на острови ті, що ближче до лівого берега Дніпра, провести з них розвідку, обстріляти позиції противника і приховано відійти. Те ж саме роблять і росіяни (військові РФ – ред.) – вибираються, у них там схованки на островах, їх постійно знаходять, вони там ховають або боєприпаси, або і самі мінометні труби. Пройшли, перейшли, провели розвідку, обстріляли і тихенько відійшли. Такий вогонь дуже небезпечний, не тільки для військових, а й для цивільних”, – зазначив він.

30 квітня окупанти двічі намагалися штурмувати острів, але ЗСУ відбили всі ворожі атаки. Також армія РФ все ще намагається вибити ЗСУ з Кринок на лівому березі, але цього їм зробити також не вдається.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь