ВПО та біженці, що повернулись з-за кордону, зможуть отримати фінансову допомогу

0
322

 

26 січня Уряд розширив категорії українців, що отримуватимуть виплати як малозабезпечені. Тепер у перелік увійшли переселенці та українські мігранти.

Про це повідомило Міністерство соціальної політики.

Раніше малозабезпеченим родинам не надавали матеріальну допомогу, якщо деякі члени сім’ї були працездатними та не працювали, або за них не сплачувався ЄСВ протягом попередніх 3-х місяців. Через це сім’ї ВПО, що втратили роботу після переміщення, та родини вимушених українських мігрантів, які повернулись в Україну, не могли отримати виплати.

Відтепер родини, що приїхали додому після тривалого (понад 90 днів поспіль) перебування за кордоном, навіть якщо в таких сім’ях є працездатні непрацюючі особи, які не сплачували ЄСВ, та родини ВПО, які через переміщення не працювали або не сплачували ЄСВ, отримуватимуть фінансову допомогу протягом 6 місяців.

Однак цих людей стимулюватимуть до працевлаштування. Працездатні особи, що є членами таких сімей, мають за 2 місяці після призначення фінансової допомоги знайти роботу або стати на облік в Державному центрі зайнятості.

Допомогу для малозабезпечених отримують сім’ї, доходи яких не перевищують рівень забезпечення прожиткового мінімуму для родини. Для працездатних осіб це 55% прожиткового мінімуму (1665.4 грн), для дітей – 140 % ( віком до 6 років – 3 588,2 грн, від 6-18 років – 4 474.40 грн), для осіб, які втратили працездатність – 100% (2 361 грн). Розмір виплат – це різниця між рівнем забезпечення прожиткового мінімуму для сім’ї та її середньомісячним сукупним доходом.

  • Мешканці Херсонщини можуть отримати безкоштовні психологічні консультації. Поради щодо підтримки ментального здоров’я надають сімейний лікар, терапевт або педіатр. У понад 860 закладах первинної медичної допомоги (ПМД) можна отримати послуги за пакетом Програми медичних гарантій “Супровід і лікування дорослих та дітей із психічними розладами на первинному рівні медичної допомоги”.
  • У 2024 році у державному бюджеті наявні гроші на проведення індексації пенсій. Також українцям продовжуватимуть виплачувати житлово-комунальні субсидії, навіть у випадку, якщо вартість енергоносіїв для домогосподарств зросте.
  • ВПО з Херсонщини можуть отримати безкоштовний прихисток у Миколаївській області. Його на 21 день надає громадська організація “Центр соціального партнерства “Перспектива”. Донатор таких прихистків у Миколаєві – благодійний фонд Mercy Corps з Великобританії.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь