ВПО пропонують взяти квартири в іпотеку на пільгових умовах

0
473

Найболючіше питання для внутрішньо переміщених осіб – втрата свого житла та неспроможність платити великі кошти за оренду чужого.

Яким чином держава намагається вирішити проблему – повідомило Мінреінтеграції  у Telegram.

Так, Держмолодьжитло та Міністерство реінтеграції за фінансової підтримки Уряду Німеччини реалізують програму «Житлові приміщення для внутрішньо переміщених осіб». Ця ініціатива має вже перші позитивні результати.

Про програму забезпечення ВПО житлом розказала Віцепрем’єр-міністр Ірина Верещук під час інтерв’ю телеканалу «Перший Західний». Сім’ї ВПО зможуть придбати житло у кредит за найнижчою в Україні ставкою – 3% на рік. Подібну іпотеку може сплачувати багато переселенців.

Наразі квартирами у межах програми було забезпечено вже 1,5 тисяч ВПО.

«Цей проєкт добре показав свою ефективність. Тепер потрібно його масштабувати. До речі, 35 тис сімей стоять у черзі на участь в ньому. Для поширення іпотечних програм для ВПО нам потрібні додаткові фінансові ресурси від міжнародних партнерів», – зазначила Віцепрем’єрка.

Ірина Верещук вважає, що пільгова іпотека під 3% річних сприятиме поверненню працездатних українців з-за кордону. Наразі це один із пріоритетів держави.

  • Через російську агресію багато жителів Херсонщини вимушені були покинути свої домівки та переїхати до більш безпечних областей України чи за кордон. Станом на кінець січня 2024 року час у Білозерській громаді  лишилася лише половина населення. Загалом до початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну на території Білозерської СТГ проживала 21921 особа. Наразі тут мешкає 10153 осіб.
  • У Херсонській області триває відбудова. Станом на 11 лютого відновлено 2647 об’єктів, пошкоджених через ворожі обстріли. Це 11% від загальної кількості тих, що треба відремонтувати. 1004 об’єкти були відновлені за програмою “Пліч-о-пліч”, 818 – за допомогою волонтерів, а 514 – “власними силами”.
  • З 6 лютого у Дар’ївській СТГ  запрацювали соціальні пральні. Завдяки допомозі благодійного фонду “Стабілізейшен Суппорт Сервісез” мешканці Федорівського, Інгулецького та Лиманецького старостатів зможуть отримати корисну безкоштовну послугу.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь