Волонтери відбудовують оселі у Посад-Покровському

0
377

Благодійники допомагають відновити будинки мешканцям Посад-Покровського, які були пошкоджені внаслідок ворожих обстрілів.
Про це повідомило “Суспільне”.

У Посад-Покровському Чорнобаївської громади внаслідок російської агресії пошкоджені 940 будинків, із них 560 – повністю знищені. Однак у селі продовжується відбудова.
Будинок місцевого мешканця Миколи Данилевського був повністю зруйнований. Наразі він із дружиною живе у модульному будиночку. Домівку для подружжя будують волонтери.

“Хлопці швидко зробили цей будинок. Волиняни дуже роботящі. Вони робили, можна сказати, з 6 ранку і бувало, до 9 вечора. В них були ліхтарі, вони чіпляли й робили. Буквально чотири будинки за півтора місяця зробили. Вони вчотирьох це зробили. Воно ще ж утеплюватися буде до самого фундаменту”, – розповів пан Микола.

Пані Ганна була змушена виїхати з Посад-Покровського до Миколаєва, оскільки її оселя повністю знищена. Новий будинок їй обіцяють звести до 31 грудня 2025 року.
За словами помічниці старости Посад-Покровського старостинського округу Лариси Соколової, волонтери встигли побудувати уже 5 будинків. У першу чергу у селі відновлюють оселі місцевих жителів. Однак відбудова ускладнюється тим, що у людей немає документів на житло. Ті, хто можуть, доробляють документи, однак така можливість є не у всіх. Наприклад, хтось купив будинок і не встиг оформити документацію, а у когось є непереоформлена спадщина.
Валерій Григор’єв разом із дружиною повернувся додому після того, як Посад-Покровське деокупували. Документи на будинок він має. Наразі подружжя живе у пошкодженій оселі.

“Пів міни потрапило нам у спальню. Будинок іде “під зніс”, але поки живемо. У модульному холодно. Його в Африку треба відправити, чесно кажучи, він з пластику, хоч ватою і обкладений знизу. Приїхали, подали документи. Сподіваємось на краще”, — каже пан Валерій.

До початку повномасштабної війни Посад-Покровське налічувало більш ніж 2 тисячі мешканців. Наразі у ньому проживають 800 людей. Кожна сім’я потребує допомоги, оскільки ремонт пошкодженого або зруйнованого будинку вимагає багато коштів.

“У нас тільки електрика присутня по всьому селі. Водопостачання відсутнє у правій частині, у лівій частині села є водопостачання – там не так пошкоджена магістраль водопостачання. Я думаю, що за рік прокладуть нові магістралі по всьому селу. В амбулаторії роблять ремонт. Вона функціонує, там є сімейний лікар, приймає наших хворих”, – повідомила помічниця старости.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь