Пн, 20 Січ 25
4°C

Волонтерська команда “Надійні масківниці” з Надеждівки створює патріотичні сувеніри

Олена Бджола 18 Грудня, 2024

Уже понад два роки працює на Перемогу України волонтерська спільнота з Надеждівки – “Надійні масківниці”. Активні жителі села не тільки плетуть маскувальні кікімори для ЗСУ, але й розписують на патріотичну тематику відстріляні гільзи, які користуються великим попитом.

Як проходить процес перетворення артефактів війни на твори мистецтва, розповіла нашому виданню волонтерка Олена Вашина.

“Коли нас звільнили від окупантів, ми перші кілька місяців, поки була потреба, варили їсти нашим хлопцям. Пізніше почали плести кікімори та сітки, виготовляти окопні свічки. Також дівчата в’язали шкарпетки, теплі пояси та килимки для військових. А потім взялися і за гільзи…”

За словами пані Олени, учасниця волонтерської групи Наталія Бойко зайнялася розписом гільз від патронів та снарядів, щоб заробити гроші на матеріали для “Надійних масківниць”.

“Такі сувеніри з патріотичними малюнками користуються великим попитом. Ми їх продаємо або віддаємо за донати. Наталя Іванівна – велика молодець, вона з Надеждівки, але через сімейні обставини живе наразі у Білозерці. І під обстрілами малює”.

Як каже Олена Вашина, у “Надійних масківниць” з самого початку діяльності був особливий шеврон, який вони клали у кожну сплетену кікімору. На ньому зображений знаменитий херсонський єнот, якого викрали окупанти з зоокуточка.

“Тож дуже часто Наталя малює легендарного єнота на гільзах. Галина Ковбаса з чоловіком готують ці гільзи, які нам дають військові, для роботи – миють, чистять, висушують. Наразі часто працюємо на замовлення, бо люди хочуть мати індивідуальний малюнок на гільзі, а військовослужбовці – привезти такий військовий сувенір з фронту додому. Замовляють розписані гільзи зі своїми позивними та шевронами. Ось нещодавно сімейна пара військових попросила зробити парні гільзи з єнотом – маленьким і дорослим, чорну та білу”.

Волонтерка розповідає, що до дня звільнення Херсона команда робила комплект гільз із пам’ятними місцями обласного центру, які знищили або пошкодили рашисти: Антонівський міст, Морська академія, “Фрегат” на набережній, залізничний вокзал, знову ж таки єнот, якого вкрали окупанти.

“Точної кількості виготовлених таких сувенірів я вам не скажу, але малих і великих гільз, якщо разом взяти, то вже другу сотню скоро закінчимо. Розписуємо акриловими фарбами, потім покриваємо лаком кілька разів. Якщо замовляють гільзи на могили загиблим воїнам для квітів, то ми навіть більше разів покриваємо, для водостійкості. Для загиблих робимо безкоштовно, але родичі за бажанням можуть задонатити нам ту суму, яку вважають за потрібне”.

Якщо ви бажаєте допомогти “Надійним масківницям”, то кошти на матеріал і фурнітуру для виготовлення захисних маскувальних костюмів “кікімора”, а також на фарби для розпису гільз можна скинути:



Олена Бджола

Статті автора