Внаслідок підриву Каховської ГЕС у річку витекло 150 тон нафти

0
88

За офіційними даними, внаслідок підриву військами РФ Каховської ГЕС, у річку витекло 150 тон нафти. Затоплені тисячі гектарів лісів, тисячі людей втратили домівки, тисячі птахів та тварин загинуло або опинилося під загрозою вимирання.

Про це у відеозверненні повідомив голова Херсонської ОВА Олександр Прокудін.

Раніше міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець повідомив, що збитки від підриву російськими військами Каховської ГЕС становлять близько 146 мільярдів гривень. Цифра орієнтовна, містить шкоду, завдану національним паркам “Великий Луг”, “Нижньодніпровський” та “Кам’янська Січ”.

Як повідомляє Суспільне, Каховське водосховище перетворюється на пустелю після підриву ГЕС. Рівень води впав у річці Дніпро в Запоріжжі, а від наслідків підриву страждають національні парки та заповідники.

Поступово перетворюються на пустелю нацпарки “Великий Луг” та “Кам’янська Січ”. На відновлення цих територій до природного стану — відтворення тваринного та рослинного світу — підуть десятиріччя. Уже зараз підрив ГЕС завдав цим паркам збитків на мільярди доларів.

За інформацією Держекоінспекції, станом на 30.06.2023 року, в пробі води з Дніпра (м. Херсон) виявлені перевищення ГДК за такими показниками: залізо загальне 0,20мг/дм3, завислі речовини 38,0 мг/дм3, нітрити 0,20 мг/дм3. Вміст нафтопродуктів не виявлено. Розчинний кисень складає 4,90мг/дм3 при нормі неменше 4,00 мг/дм3.

В пробі води з Кошової (м. Херсон) виявлені перевищення ГДК за такими показниками: залізо загальне 0,16 мг/дм3, завислі речовини 34,0 мг/дм3, нітрати 0,186 мг/дм3. Вміст нафтопродуктів не виявлено. Розчинний кисень складає 6,0 мг/дм3.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь