Вміст нафтопродуктів у Дніпрі та Інгульці не перевищує норми

0
146

Спеціалісти Державної екологічної інспекції Південного округу зробили проби  поверхневої води у Дніпрі та Інгульці. Результати аналізу показали, що перевищення встановленої норми наразі немає.

Про це у Телеграмі повідомила Державна екологічна інспекція Південного округу.

Забір води проводився 8 червня навпроти Старого Яхт-клубу та в районі Дар’ївки.

За результатами проведених досліджень вміст нафтопродуктів у річці Дніпро та річці Інгулець складає 0,2 мг/дм3, що не є перевищення ГДК для задоволення господарсько-побутових потреб населенням при нормі 0,3 мг/дм3. Розчинний кисень складає 4,20 мг/дм3 при нормі 4,00 мг/дм3. У порівняні з пробою, яка відібрана 07.06.2023 знизився на 42%.

За інформацією Державного агентства меліорації та рибного господарства України, підрив росіянами греблі Каховської ГЕС може спричинити посуху на 580 тисячах гектарах полів у Херсонській, Запорізькій та Дніпропетровській областях. Через зниження рівня водосховища 350 помпових станцій вже перестали працювати. Адже труби водозаборів не занурюються у воду, «висять» у повітрі. Найбільша в Україні та Європі зрошувальна система втратила єдине джерело живлення.

Як повідомляють у Херсонській ОВА, станом на 9 червня підтопленими залишаються 48 населених пунктів. 14 з них знаходяться на окупованих територіях, де росіяни і колаборанти провалили рятувальні дії. Наразі із підтоплених територій Херсонщини евакуювали 2528 жителів, з них – 140 дітей та 54 маломобільних людини.

Міністр внутрішніх справ України Ігор Клименко заявив, що через повінь після підриву Каховської ГЕС загинули мінімум 5 людей, 4 з них – у Херсонській області, ще одна людина – на Миколаївщині. Зниклими безвісти внаслідок повені вважаються мінімум 13 людей.

 

 

 

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь